07.01.2023

Junioři: Po vyrovnaném boji šťastnější Dragons

Sobota 7.1.2023 byla pro juniory Gepardů ve znamení prvního měření sil v roce 2023. Vyrovnaný souboj s Dragony jsme těsně nezvládli.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 15. kolo
7. 1. 2023, 13:00 hod.
Na Lapači, Vsetín

FBC Dragons

2:3p

Branky a nahrávky: 13 Řehoř (Kuchař), 30 Martínek (Řehoř) - 27 Jirásek (Zelinka), 45 Lažek (Jirásek), nájezd Jirásek . Rozhodčí: Radek Olšina, Robin Hromeček . Vyloučení: 1:0 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 .
FBC Gepardi Brno: Zrza - Hladký (C), Kuchař J., Dobrovolný - Kuchař T., Dvořák, Dohnal, Martínek, Řehoř, Štěrba
FBC Dragons: Slabý (Jelínek) - Lažek, Švabík, Konvička, Jirásek (C), Fiala, Harca, Půček, Zelinka

Do prvního utkání dnešního dne jsme vstoupili s vědomím, že nás čeká těžké a možná klíčové utkání k postupu do vyššího koše, což byl cíl naší další návštěvy ve Vsetíně. Úvod utkání naznačoval očekávaný scénář. Šancí na začátku první třetiny moc nebylo a k vidění byla spíše vyčkávaná a opatrná hra, aktéři zápasu si byli vědomi důležitosti utkání. Na obou stranách převládala výborná obrana a několikrát předvedli důležité zákroky brankaři. První větší šanci proměnil v 7.minutě utkání skvělou akcí Štěpa Dohnal a dostal Gepardy do vedení. Přesně to, pro co jsme si chtěli jít! Díky gólu jsme byli aktivnější a častěji na míčku. Ke konci první třetiny naše aktivita bohužel lehce opadla, na tuto situaci jsme museli reagovat o první přestávce do které jsme i díky skvělým zákrokům Vildy v bráně šli ve vedení 1:0.

Na střídačce bylo slyšet odhodlání a povzbuzování od samotných hráčů. Přesto tam musel přijít jasný pokyn – větší pohyb a aktivita od útočníků. To jsme ihned začali plnit a utkání měli plně pod kontrolou. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že se v tomto momentu jednalo o klíčovou část utkání. Naše skvělé šance pochytal soupeřův branka, bohužel následoval náš faul a vyloučení. Oslabení jsme bránili výborně, ale soupeři vyšel skvěle signál přesilové hry a na střelu Jiráska z hranice velkého brankoviště byl i doteď bezchybný Vilda krátký. Nesložili jsme ovšem zbraně a zvýšili opět tlak. Neuvěřitelný kolotoč v poslední minutě druhé třetiny rozjela naše druhá formace a dokázala nám vrátit vedení.

Do třetí třetiny jsme vstupovali odhodlaní vydržet očekávaný nástup Dragonů a nejlépe navýšit vedení. Soupeř ovšem s očekávaným nástupem zatím nepřicházel. Prvních asi 6 minut třetí třetiny jsme dokonale kontrolovali utkání. Možná i proto sahá trenér soupeře k brzkému time-outu. Po něm začal očekávaný nástup soupeře. Valil na nás útok za útokem, v permanenci byl Vilém Zrza, který vytahoval skvělé zákroky a držel nás ve hře. My jsme měli nadějné brejkové situace, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Všichni jsme věděli o silných závěrech utkání v podání soupeře. Jeho nejlepší hráči snad v posledních pěti minutách neslezli ze hřiště. Asi 4 minuty před koncem soupeř odvážně sahá ke hře bez brankaře. Ve skvělém výkonu pokračoval s chutí chytající Vilda. My jsme bohužel 2x nedokázali trestat soupeřovu chybu a netrefili jsme prázdnou branku. Jak to ve sportu většinou bývá, přišel trest. Soupeř vyrovnává 40 sekund před koncem třetí třetiny. Snažili jsme se reagovat time-outem, kde jsme se hlavně snažili uklidnit a zkusit ještě něco sehrát. To se nepovedlo, a tak utkání museli rozhodnout nájezdy. V nájezdech byl šťastnější soupeř a my jsme odcházeli se skloněnou hlavou.

Lukáš Beránek (Gepardi): Těžké utkání. Čekali jsme málo branek, a to se potvrdilo. Myslím si, že jsme v utkání byli lepším týmem, ale zradila nás opět finální fáze hry a zakončení. Utkání jsme měli rozhodnout hlavně ve druhé třetině, kde jsme soupeře opravdu tlačili. Bohužel jsme si nepohlídali závěr utkání, který soupeř má dlouhodobě silný. Kluci už však byli v tlaku dlouho a neudělali velké chyby. Bohužel stačil jeden špatně odražený míček a bylo to. Předvedli jsme však bojovný výkon podpořený výborným Vildou v bráně, který opravdu předváděl skvělý výkon. A nájezdy? To je přeci vždycky o náhodě. Vzhledem k výkonu mě trošku mrzelo hrobové ticho v šatně, které nastalo bezprostředně po utkání. Klukům jsem se hlavně s ohledem na výsledek nedivil, ale takto těžko se mi k týmu v šatně po utkání snad ještě nemluvilo…