Dorost
07.12.2022

Dorost: Derby přineslo výborný florbal a drama až do samého závěru

Redakce
Výborný zápas byl k vidění v sobotu 3. prosinec v Kyjově. O výsledku rozhodovaly až samostatné nájezdy, premiérové starty za dorost si připsali Ondřej Boudný a v této sezóně Michael Novotný.
2022-2023 | 2.liga JMK (DOR), 9. kolo
3. 12. 2022, 11:30 hod.
SOU Kyjov

Bulldogs Brno Orange

FBC Gepardi Brno

5:4p

Branky a nahrávky: 15. Dennis Boleloucký, 17. Štěpán Zhoř, 33. Marek Mattes, 38. Dennis Boleloucký, N Dennis Boleloucký - 4. Marek Dobrovolný, 9. Michal Matýsek, 11. Jan Bretfeld, 19. Štěpán Novotný. Rozhodčí: Martin Kozáček - Ondřej Braha. Vyloučení: 2:3 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:1 .
Bulldogs Brno Orange: Vopálka - Švabík, Boleloucký, Blaha, Zhoř, Nevtípil - Hadra, Baborovský, Mrva, Čech, Baláč, Mattes.
FBC Gepardi Brno: Chmela - Dobrovolný, M. Novotný, Matýsek, Boudný - Bretfeld, Jedlička, Š. Novotný, Hochman, Řehoř, Hladík.

Hned od začátku nasadili Gepardi svižné tempo, kterým favorizované Buldoky zaskočili. A ve čtvrté minutě se radovali z úvodní branky, kterou vstřelil Marek Dobrovolný. Úvodní gól zapůsobil na Gepardy jako živá voda. Bylo jich plné hřiště, vyhrávali osobní souboje, dokonale zahušťovali obranné pásmo a minimalizovali šance soupeřů. V deváté minutě prošel z vlastní obrany po levé straně Michal Matýsek a poslal střelou pod víko Gepardy do dvoubrankového vedení. Chvíli na to byl Michael Novotný potrestán vyloučením na dvě minuty za sekání a pro Buldoky se naskytla slušná šance na korekci výsledku. Byli to však Gepardi, kdo se dočkal úspěchu v početní nevýhodě. Jan Bretfeld vybojoval ve středním pásmu míček a lehkou střelou překonal brankáře Buldoků potřetí. Gepardi pak pokračovali ve hře v oslabení, která se natáhla na celkové čtyři minuty, ale Buldoky do vážné šance nepustili. Naopak hráli velmi aktivně a nebojácně a ve čtyřech dělali pětici hráčů v černém problém. Buldoci se ale branky přeci jen dočkali, jednu vteřinu před koncem třetiny překonal výborného Šimona Chmelu Boleloucký.

Druhé dějství započalo náporem Buldoků, kteří začali třetinu "na vlně" a díky Zhořovi snížili na rozdíl jediné branky. Těsný stav Gepardy nesložil a díky dvojici Marek Dobrovolný a Štěpán Novotný si vzali dvoubrankový náskok zpět, na konci celé akce stál druhý jmenovaný. ve druhé tetině již další branky nepadly, přesto byl vidět velmi kvalitní florbal se spoustou soubojů a šancí, které likvidovali oba brankáři.

Také úvod třetí třetiny patřil Buldokům. Mattes využil zaváhání obrany Gepardů a prostřelil Šimona Chmelu, který měl dokonale zakrytý výhled, z pravého křídla. Buldoci vrhli všechny svoje síly do útoku a v této části hry byli lepším týmem. Snažili se míček doslova a do písmene prorvat za každou cenu za brankovou čáru. Což ses jim nakonec povedlo po odpískání samostatného nájezdu za postavení hráče Gepardů v brankovišti. Nájezd nekompromisně proměnil Boleloucký a srovnal tak na konečných 4:4.

O tom, kdo si připíše bonusový bodík navíc, rozhodly samostatné nájezdy. v nich dominovali Buldoci, Boleloucký si zopakoval nájezd ze hry, druhým úspěšným exekutorem byl Mattes, na třetí exekutory již nedošlo a bonusový bod tak uzmuli Buldoci.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (Gepardi): Myslím, že jsme viděli hodně kvalitní zápas. Favorita se nám podařilo dokonale na úvod zaskočit a potrápit. Kluci podali fantastický výkon, řekl bych, že nejlepší v dosavadní sezóně, smeknout musím hlavně za skvělé oslabení. Naopak nám nelepily přesilovky, ale jak jsem řekl, za mě jsme sehráli parádní zápas.