23.11.2022

Dorost: I ve druhém sobotním utkání se radovali hráči Gepardů

Také druhé sobotní měření sil nabídlo skvělé florbalové momenty, které jsou nejlepší propagací tohoto sportu. Ze zaslouženého vítězství se radovali opět hráči v modro žlutých barvách.
2022-2023 | 2.liga JMK (DOR), 8. kolo
19. 11. 2022, 00:00 hod.
SH Sportpoint

Bulldogs Brno Orange

2:5

Branky a nahrávky: 31. Šimon Válek, 35. Nicolas Veselý - 13. Štěpán Novotný, 17. Zdeněk Řehoř, 32. Viktor Hladík, 33. Vojtěch Jedlička, 42. Viktor Hladík . Rozhodčí: Filip Maňas - Adam Brázdil. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Bulldogs Brno Orange: Suda - Švabík, Blaha, Hanuš, Zhoř - Válek ,Svatoň, Baborovský, Škrob, Čech, Veselý, Ištvan, Holánek, Maáč.
FBC Gepardi Brno: Chmela - Dobrovolný, F. Matula, O. Matula, Matýsek - Bretfeld, Jedlička, Novotný, Hochman, Řehoř, Hladík, Trojan.

Vyrovnanou první část plnou šancí na obou stranách a urputných soubojů okořenila branka Štěpána Novotného přesně v čase 12:00. Gepardi se pomalu, ale jistě stávali lepším týmem, měli více šancí a ohrožovali více brankáře soupeře.

Vyjádřené převaze chyběli akorát branky. Krásný florbalový moment přišel v úvodu druhé třetiny. Ondřej Matula našel přesným pasem téměř přes celé hřiště Zdeňka Řehoře a ten bez problému zvýšil na 0:2. Další branky se diváci ve druhé třetině nedočkali. Ochuzeni však rozhodně nebyli, K vidění byl aktivní florbal z obou stran, i když je pravdou, že Gepardi byli aktivnějším týmem a míček měli pod kontrolou o něco delší čas, než Buldoci.

Odšpuntování brankových závodů mohlo začít až ve třetí třetině. Ihned po bully snížili Buldoci V8lkem na rozdíl jediné branky. Minutu a půl na to se radovali Gepardi ze vstřelené branky potřetí díky Viktoru Hladíkovi, Po půlminutě hry přidal čtvrtou branku Vojtěch Jedlička po asistenci Marka Dobrovolného Buldoci se sice nadechli k dramatu a snížili po dvou minutách po kombinaci na ose Svatoň, Veselý. V dalších pokusech jim však v cestě stála výborná obrana Gepardů, kterou dirigoval a jistil Šimon Chmela v brance jako poslední instance. Pět minut před koncem přišlo první vyloučení. Možnost sehrát přesilovku dostali Gepardi a svoji šanci využili beze zbytku. Po krásné kombinaci celé pětice stál na konci gólové akce Viktor Hladík, do statistik se zapsal nahrávkou Marek Dobrovolný. Přes šance Buldoků, kteří nic nezabalili, se po skončení zápasu radovali z výhry dorostenci Gepardů a nutno dodat, že naprosto zaslouženě.