30.03.2023

Druhé vítězství v Rousínově, druzí i Gepardi v tabulce Přeboru

I ve svém druhém sobotním vystoupení si Gepardi připsali výhru. V tabulce přeboru se pak drží na výborném druhém místě.
2022-2023 | JM přebor, 18. kolo
25. 3. 2023, 12:45 hod.
SH Rousínov

FBC Sokol Adamov

3:8

Branky a nahrávky: 15. Pavel Buchta, 24. Pavel Buchta, 36. David Křenek - 7. Lukáš Beránek, 8. Lukáš Martinek, 10. Ondřej Dohnal, 13. Lukáš Beránek, 17. Vít Štěrba, 26. Jakub Hladký, 35. Štěpán Trunda, 37. Jan Kuchař. Rozhodčí: Dominik Papp - Radek Olšina. Vyloučení: 0:0. Využití:0:0 . V oslabení: 0:0.
FBC Sokol Adamov: Novotný - Lukáš, Moser, Zouhar, Valášek, Krátký, Felkl, Křenek, Buchta,
FBC Gepardi Brno: Zrza - Hrubý, Vorba, Hladký, J. Kuchař - Š. Dohnal, Beránek, O. Dohnal, Trunda, Kinc, Martínek, Štěrba, T. Kuchař, M. Kuba.

V zápise uvedený tým jako domácí nastoupil s tvrdou defenzivní taktikou, kterou se podařilo Gepardům prolomit až v sedmé minutě hry Lukášem Beránkem. Branka přinesla větší klid na florbalky Gepardů , což potvrdil o minutu později brankou dnes výborně hrající Lukáš Martínek. Za další dvě minut se do střelecké listiny zapsal Ondřej Dohnal. Na obou brankách byl znát podpis Jakuba Hladkého, zvláště u třetí branky byl jeho pas asi nejlepší akcí zápasu. V poslední minutě první třetiny přidal čtvrtou branku Lukáš Beránek.

Tak, jak v prvním dnešním utkání Gepardům napadalo do soupeřovy klece úplně všechno, nyní jejich snaha vyznívala do ztracena. Adamov hrál opravdu defenzivní hru, nad kterou by si lahodil i Klub přátel defenzivního fotbalu. Ale nebylo to z jejich strany jen o bránění. Hned v úvodní minutě hry snížil na 1:4 Buchta. Naštěstí Gepardi stále diktovali tempo hry a drželi výsledek pod kontrolou, a to i díky Vítku Štěrbovi, který po přihrávce Michala Kuby přidal pátou branku. Snaha Gepardů navýšit co nejvíc skóre otevírala v obraně dost velká okna, čehož Adamov využil ve 24.minutě, autorem branky byl opět Buchta. Pár sekund před koncem druhé třetiny přišel ke slovu Jakub Hladký a po démonské nahrávce Michala Kuby zvýšil na 2:6.

Třetí třetina se odehrával snad jen už z povinnosti. Adamov výborně bránil, Gepardi "bušili" do plných, ale víc hrozil Adamov. Jeho ojedinělé, ale za to velmi nebezpečné šance pochytal výborný Vilém Zrza. Branek se diváci dočkali až v posledních pěti minutách. Nejprve Štěpán Trunda nikým nehlídán naprosto v pohodě pomalu napřáhl ze třetiny hřiště, po té Sokolové snížili Křenkem, poslední slovo měl opět střelou z dálky Jan Kuchař.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Jsme rádi za vítězství, nebylo to rozhodně jednoduché utkání. Čekají nás poslední dva zápasy a naším úkolem je dotáhnout sezónu do výsledku, na který v duchu všichni myslíme. Děkuji hráčům za zvládnutí dnešního turnaje a dobrovolníkům z řad juniorky a dorostu za pomoc s pořádáním. A velké díky patří divákům, kteří nás přijeli do Rousínova podpořit.