Starší žáci
22.03.2022

Škoda brzké ztráty a individuálních chyb

Zbyněk Matýsek
K předposlednímu ligovému turnaji Jihomoravské ligy starších žáků zavedl Gepardy ligový los do haly v Měníne, kde se utkali se svými tradičními soupeři.
2021-2022 | JM liga, 21. kolo
20. 3. 2022, 09:00 hod.
SH Měnín

Hornets Brno ZŠ Horní

9:4

Branky a nahrávky: 1. Patrik Salvet, 4. David Pella, 8. Patrik Salvet, 10. Patrik Neterder, 13. Matouš Slováček, 17. Jiří Šafránek, 24. Ondřej Hájek, 26. Jiří Šafránek, 30. Jan Pechan - 7. Michal Matýsek, 18. Jan Bretfeld, 24. Štěpán Zderčík, 36. Filip Matula; . Rozhodčí: Dominik Papp - Marek Loskot;. Vyloučení: 0:0 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 20.
Hornets Brno ZŠ Horní: Foltýn - Štefl, Hájek, Klein, Neterder, Pella, Janíček, Pechan, Pacal, Slováček, Brtník, Salvet, Svořák, Šafránek
FBC Gepardi Brno: Voda - Matula, Rolínek, Veleba, Novotný, Boudný, Robek - Bretfeld, Matýsek, Podolský, Zderčík, Trojan, Lojek, Pilát, Bartoš, Pavlík

Hned v prvních sekundách potrestali Horneti naši nedůslednou obranu. Brzké vedení určilo ráz zápasu . Ve čtvrté minutě nebyli Gepardi dostatečně důslední ve velkém brankovišti a Horneti šli do dvoubrankového vedení. Gepardi posléze hru vyrovnali, drželi stanovenou taktiku a postupně se dostávali do hry. Odměnou jim byla první vstřelená branka. Bohužel, i když hra se postupně vyrovnávala Hornets potrestali další individuální chyby.

Od druhé třetiny udělali Gepardi drobné změny v sestavě. Hra se čím dál více vyrovnávala, ale chyb neubývalo a hráči v černožlutých dresech trestali každé zaváhání. Nejvíc může mrzet brzká branka Hornetů v okamžiku, kdy Gepardi vstřelili dva kontaktní góly a šli by do třetí třetiny s hratelnou ztrátou.

Ve třetí třetině se hra hodně vyrovnala, ale soupeři Gepardů si udržovali bezpečný náskok a nedopustili žádné překvapení. Ojedinělé výpady skvěle pokryl brankář Gepardů.

Zbyněk Matýsek Brzká branka a individuální chyby, to jsou hlavní příčiny tohoto nezdaru. Co mě ale těší je to, že kluci zápas nevzdali a dokázali se dostat do hry. Dokonce byli i pasáže, kdy jsme Hornety přehrávali, takže až na výše zmíněné individuální chyby a herní výpadky zápas hodnotím pozitivně.