Starší žáci
02.03.2022

Zasloužené vítězství starších žáků

Zbyněk Matýsek
Nečekaným výsledkem skončil druhý zápas sobotní ligy starších žáků a je příjemné, že o to překvapení se postaral tým Gepardů
2021-2022 | JM liga, 20. kolo
26. 2. 2022, 13:40 hod.
SH Čejkovická

FBC Slovácko

3:2

Branky a nahrávky: 5. Jáchym Ondráček, 15. Jáchym Ondráček, 34. René Trojan - 13. Kryštof Kučera, 24. Jan Pecháček; . Rozhodčí: Patrik Navrátil - Štěpán Pacal;. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matýsek, Matula, Novotný, Veleba, Boček - Zderčík, Mazáč, Eleder, Bretfeld, Trojan, Podolský, Ondráček.
FBC Slovácko: Štulc - Mrázková, Krajča, Němec, Máčalík, Kučera, Klíma, Bukvald, Mikuláček, Barát, Abrahám, Michálek, Pecháček

Slovácko bylo v tomto zápase jasným favoritem, už s ohledem na dopolední výsledky. Ale florbal je hra plná překvapení a jedno takové přinesla v tomto zápase.

Slovácko nenastoupilo plně koncentrované naopak Gepardi chtěli odčinit porážku a výkon ze zápasu s Třebíčí. Nastoupili sebevědomě a přesně plnili stanovené úkoly. Odměnou jim byla vedoucí branka Jáchyma Ondráčka.

Slovácko srovnalo ihned po zahájení druhé třetiny, ale na Gepardy inkasovaná branka neměla vůbec vliv. Bojovali s nadšením a s chutí a byli Slovácku nepříjemným soupeřem. Dvě minuty po srovnání se opět dostali do vedení a opět v tom měla prsty lajna Young guns.. Slovácko přitvrdilo, objevovala se řada tvrdých a nepěkných soubojů, ale skvělý Tom Chmela v brance držel akcie Gepardů hodně vysoko. Vyrovnání přišlo pět sekund před přestávkou.

Inkasovaný gól mohl nakopnout Slovácko a otřást sebevědomím Gepardů, leč nestalo se tak. Gepardi byli stále aktivní a čelili Slovácku statečně. Odměnou jim byla vítězná branka z hole Rendy Trojana tři minuty před koncem zápasu.

Zbyněk Matýsek (trenér) Takové zápasy se hodnotí lehce. Dopolední mažeme, tam nám nešlo vůbec nic. Naopak teď se kluci o výsledek poprali a překvapili soupeře, za což jim patří velký dík. Stejný patří i Lukáši Beránkovi, který zápas odkoučoval, zatím co my jsme se mohli podívat na naši hru z odstupu. Z posledních čtyř zápasů, což vlastně byl mini turnaj třetího koše, máme šest bodů a dvě vítězství, což je skvělé a doufáme, že na to navážeme i v posledních dvou turnajích.