Starší žáci
30.01.2022

Za dozoru karantény: šance pro mladší žáky

Zdeněk Mazáč
Dva dny před zápasy domácího turnaje zasáhla do řad starších žáků karanténa, do které se dostal kromě tří hráčů celý tým. Do těžkého zápasu proti Hornetům tak nastoupila modifikovaná sestava, ve které dostali příležitost hráči mladších žáků.
2021-2022 | JM liga, 15. kolo
23. 1. 2022, 09:00 hod.
SH Tuřany

Hornets Brno ZŠ Horní

FBC Gepardi Brno

17:3

Branky a nahrávky:3. Matouš Slováček, 4. Matouš Slováček, 6. Jan Pechan, 7. David Černoch, 8. Jan Pechan, 12. Jan Pechan, 13. Jiří Šafránek, 15. Jiří Šafránek, 15. Jiří Šafránek, 19. Matouš Slováček, 25. Jan Janíček, 30. Matouš Slováček, 31. Matouš Slováček, 32. Matouš Slováček, 32. Jan Pechan, 34. Matouš Slováček, 36. Matouš Slováček - 10. Šimon Eleder, 20. Viktor Hubený, 21. Simon Bartoš; . Rozhodčí: Filip Gotschim - Dan Lošťák . Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení:0:0 .
Hornets Brno ZŠ Horní: Foltýn - Šafránek, Černoch D., Brtník, Černoch M., Janíček, Pechan, SLováček, Dvořák
FBC Gepardi Brno: Voda – Bretfeld, Rejzek, Halva, Eleder, Bartoš, Jelínek, Macháček, Hubený

Druhý turnaj v letošním roce jsme opět se staršími žáky pořádali v hale v Tuřanech. Bohužel takřka celé družstvo se ocitlo ze dne na den v karanténě, kvůli covidu a to i s trenéry. Do zápasu byli schopni nastoupit pouze brankář a dva hráči starších žáků. K doplnění družstva byli povolání hráči a trenér našich mladších žáků. Bohužel se podařilo sehnat pouze osm hráčů do pole. V této sestavě jsme nastoupili do prvního dnešního zápasu. Hned od počátku utkání bylo poznat, že naše sestava nebude soupeři stačit. Soupeř byl rychlejší, důraznější a bohužel i přesnější ve střelbě. Rychle se ujal vedení a toto navyšoval. V první třetině se nám podařilo jednou skórovat, ale na obrazu hry se moc nezměnilo. Ve druhé třetině jsme se přece jen soupeři herně vyrovnali a vytvořili si i šance, ale proměnit se nám podařily až ke konci třetiny, když jsme před tím čtyřikrát inkasovali. Ve třetí třetině jsme měli mnoho velikých příležitostí skórovat, ale tyto končily na tyčích soupeřovy brány, nebo je zlikvidoval výborně chytající brankář soupeře. Soupeři bohužel test z produktivity složili na výbornou a vstřelili nám dalších sedm branek.