Starší žáci
10.01.2022

Proti Uherskému Brodu se Gepardi prezentovali kvalitní hrou

Zbyněk Matýsek
Kdo viděl oba sobotní zápasy starších žáků, musel být přesvědčen, že v každém zápase nastoupil úplně jiný tým. Tak velký rozdíl byl ve hře Gepardů na prvním ligovém turnaji v novém roce.
2021-2022 | JM liga, 14. kolo
9. 1. 2022, 12:30 hod.
SH Tuřany

1.AC Uherský Brod

10:5

Branky a nahrávky: 1. Jakub Novotný, 2. Viktor Obadal, 5. Filip Vojtek, 7. Adam Surý, 14. Patrik Kouřil, 15. Viktor Obadal, 18. Patrik Kouřil, 20. Adam Surý, 25. Patrik Kouřil, 30. Patrik Kouřil - 5. Michal Mazáč, 13. Šimon Eleder, 18. Jáchym Ondráček, 20. Adam Podolský, 25. Tomáš Dvořák . Rozhodčí: Šimon Grega - Tadeáš Grega. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
1.AC Uherský Brod: Daněk - Strážnický, Legát, Obadal, Dostálek, Staš, Hruboš, Sedláček, Maršálek, Krastev, Budina, Kouřil, Gajdoš, Novotný, Vojtek, Ulčík, Kelíšek, Surý, Varga
FBC Gepardi Brno: Voda - Boudný, Rolinek, Veleba, Novotný, Robek, Boček - Bretfeld (C), Mazáč, Eleder - Podolský, Ondráček, Dvořák - Bartoš, Trojan, Pavlík

Když po dvou minutách svítilo na ukazateli skóre 2:0, asi každý čekal velký debakl Gepardů. Ten se ale nekonal. Gepardi od první minuty odvážně napadali rozehrávku soupeře, ale do vedení šli hráči Brodu rychlou narážečkou z protiútoku, vzápětí přidali i druhou branku. Gepardi ale nesložili ruce do klína a předváděli diametrálně odlišný florbal proti prvnímu zápasu. Jejich snaha byla odměněna první brankou Michala Mazáče, pro kterého se v jeho druhém startu ve starších žácích stala první brankou v této kategorii. Bolest všech Gepardů napříč kategoriemi je brzké inkasování po vstřelené brance, což se odehrálo i nyní. Uherský Brod pak kontroval ještě jednou a vytvořil si tříbrankové vedení. Přesto hra na hřišti byla vyrovnaná, Gepardi odvážně napadali soupeře, pokrývali jejich rozehrávku, velkou smůlu měli ale v zakončení.

Úvod druhé třetiny se jim vydařil náramně Hned v první minutě Šimon Eleder střelou na zadní tyč snižuje na rozdíl dvou branek. Gepardi cítili šanci na vyrovnání, do soupeře tlačili, ti se ale rychlým brejkem dostali do přečíslení a opět zvýšili náskok. Opět se hrál vyrovnaný florbal, kde ale štěstěna přála více při střelách Uherského Brodu. Premiérové branky se po důrazu v obranném pásmu dočkal další mladší žák, Jáchym Ondráček. Gepardi potvrdili svoji bolístku inkasováním po vstřelené brance a o pár minut později střílí soupeř další gól. Ale tentokráte to jsou Gepardi, kteří za šest sekund snižují stav utkání Adamem Podolským. Závěrečných pět minut druhé třetiny opět přináší vyrovnaný florbal s šancemi na obou stranách.

I vstup do třetí třetiny je poznamenán rychlými brankami. Po třinácti sekundách po zahájení hry dávají branku hráči Uherského Brodu, ale ještě v téže minutě střílí branku Tomáš Dvořák, pro kterého to byla první branka v Českém florbalu vůbec. Otevřená hra pokračovala celou třetí třetinu, ale poslední slovo patřilo celku, který je v zápisu uveden jako domácí.

Zbyněk Matýsek (trenér): Musím říct, že tento zápas měl úplně jiné parametry než ten první. Kluci k němu přistoupili zodpovědně, dodržovali pokyny a předvedli velmi slušnou hru. Velké uznání zaslouží všech pět mladších žáků, kteří se v tento den objevili v zápasech. Jinak toto utkání rozhodla hlavně větší zkušenost soupeře a také jeho lepší střelecká potence. Přesto si myslím, že za výkon v tomto utkán se kluci rozhodně stydět nemusí a ukázali, že dokážou zahrát pěkný florbal.