Starší žáci
10.01.2022

Vítězství na dosah a přesto strašně daleko

Zbyněk Matýsek
Po výborných turnajích v Třebíči nastoupili Gepardi bez čtyř hráčů základní sestavy a celkem s pěti mladšími žáky do prvního novoročního turnaje ve sportovní hale v Tuřanech.
2021-2022 | JM liga, 13. kolo
9. 1. 2022, 09:00 hod.
SH Tuřany

K1 Florbal Židenice

3:6

Branky a nahrávky: 2. René Trojan, 32. René Trojan, 34. Ondřej Boudný - 6. Sebastien Čech, 14. Filip Novák, 19. Ivan Drtil, 30. Ivan Drtil, 35. Ivan Drtil, 36. Sebastien Čech; . Rozhodčí:Ondřej Trávníček - Jan Karafiát; . Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení:0:0 . Diváci: 30. Střely na branku: .

Diváci: 30
FBC Gepardi Brno: Chmela - Boudný, Rolinek, Veleba, Novotný, Robek, Boček - Bretfeld (C), Mazáč, Eleder - Podolský, Ondráček, Dvořák - Bartoš, Trojan, Pavlík
K1 Florbal Židenice: Starý - Ondráček, Novák, Válek, Hauke, Klvač, Čech, Ulbrich, Drtil, Mezera, Kocmánek
Hned při svém prvním střídání si připsala první branku třetí řada Gepardů. Úspěšným střelcem byl René Trojan. Gepardi působili aktivněji, vstřelená branka jim dodala sebevědomí dostávali se do šancí, které mařil výtečný brankář soupeře. Ovšem zhruba v polovině první třetiny přišlo vyrovnání po nedůsledné práci obrany v před brankovém prostoru. Hra se vyrovnala a po zbytek první třetiny měli hlavní slovo oba brankáři.
Druhá třetina však patřila Židenicím. Nejprve pomohla Gepardům tyčka, z protiútoku se vyznamenal brankář Židenic, ale pak Židenice doslova do písmene zatlačili Gepardy do tuhé defenzivy a z tlaku se dostali do vedení. Branka zapůsobila na oba týmy naprosto odlišně. Zatímco Židenicím narostla křídla, na Gepardy zapůsobila ztráta vedení jako studená sprcha. Přišla nervozita, chyby v rozehrávce a výsledkem byl další gól Židenic. Gepardi se horko těžko vzpamatovávali, a když se dostali do šancí, likvidoval je výborný brankář hostů.
Do třetí třetiny stáhli trenéři hru na dvě formace a tato změna přinesla oživení. Hra se postupně srovnala, Gepardi získávali na jistotě a zaměstnávali brankáře Židenic. Bohužel v polovině třetí třetiny se soupeř dostal do protiútoku a vstřelili čtvrtou branku. Gepardi neskládají zbraně a odměnou jim bylo snížení z hole Rendy Trojana po dvou rychlých nahrávkách ze středu hřiště. Tlak Gepardů sílí a kluci se dostávají do šancí. Ovšem zeď v brance dokáže překonat až po opakované střele Ondřej Boudný. Gepardi stále útočí, cítí šanci na vyrovnání, ale soupeř se dostává do dalšího protiútoku a odskakuje na dvoubrankový rozdíl. Trenéři Gepardů si berou time-out a dávají pokyny k posledním dvěma minutám. Gepardi opět tlačí a aktivní hrou tlačí soupeře do defenzivy. Na poslední tři čtvrtě minutu se odhodlávají i k power-play, ale špatná rozehrávka bere jejich naděje a soupeř potvrzuje svoje vítězství střelou do prázdné branky.
Zbyněk Matýsek (trenér): Co mě mrzí, tak hlavně výpadek ve druhé třetině. Tam kluci po inkasovaných brankách odešli a nechali soupeři příliš prostoru. Tam musíme poděkovat Tomovi Chmelovi, který branku zavřel, protože soupeř nás tam hodně přehrávala a dostával se do šancí. Naštěstí se naše hra ve třetí třetině o hodně zlepšila, ale zase jsme dávali vyniknout gólmanovi Židenic. -Škoda posledních tří minut, sahali jsme tam po vyrovnání. Teď se ale musíme soustředit na zápas s Uherským Brodem, který musíme odehrát úplně jinak.