TROOPERS Young Guns

5:5

Branky Gepardů: Michal Mazáč - 2 Jáchym Ondráček, Šimon Eleder, Šimon Jelínek.
FBC Gepardi Brno Blue: Chmela - Zderčík, Tomšíček, Boček, Jelínek T., – Jelínek Š., Ondráček, Borkovec, Mazáč M., Eleder, Mazáč D.

Utkání začalo ve vysokém tempu, kdy soupeři byli od počátku aktivnější. Poté, co jsme ustáli prvotní nápor, jsme se i my osmělili směrem dopředu. Jako první jsme se radovali ze vstřeleného gólu my. Hra se srovnala se šancemi na obou stranách. Do konce třetiny jsme se však radovali ještě dvakrát pouze my.

Ve druhé části se obraz hry nezměnil. Velice pohledný rychlý florbal se musel líbit všem přítomným. Hra přidávala na rychlosti, kdy jsme se opět první radovali my. Pak se dočkal i soupeř a dvěma góly za sebou uzavřeli účet druhé čtvrtiny na 4:2 ve prospěch našeho týmu.
Ve třetí části hra v rychlosti gradovala. Na našem týmu se však postupem času přece jen začala projevovat únava. V této části jsme si vybrali slabší chvilku, kterou soupeř rychlými dvěma góly po sobě využil a skóre vyrovnal. Naši kluci však ještě posbírali zbytky sil a opět hru vyrovnali. Šance se střídali na obou stranách. Jednu z nich jsme využili my a opět se ujali vedení. Bohužel nám nevydrželo dlouho a soupeř hru opět vyrovnal. Do konce utkání se již nikomu skórovat nepodařilo. Konečná remíza se zdá být spravedlivá.
Zdeněk Mazáč (trenér): Do prvního turnaje v letošním roce jsme vstupovali s vědomím, že pro nás nový dnešní herní systém dvou zápasů po sobě hranými 3 x 12 minut vyzkouší, jak jsme na tom po vánočních svátcích fyzicky. Myslím, že v tomto ohledu jsme celkem obstáli. I když ke konci druhého utkání byl na tom početnější soupeř lépe. Také dnešní předvedená hra byla na velmi vysoké úrovni. Ukázali jsme, že proti slabšímu soupeři, jsme schopni skvěle kombinovat a zakončovat. Proti kvalitnějšímu soupeři, jsme schopni přednést konstantně kvalitní výkon jak dopředu, tak i dozadu. Kluci dnes předvedli, že jsou Gepardy tělem i duší. Za dnešní výkony kluky velice chválím.