15.10.2021

Dorostenci si připsali třetí výhru v řadě, těžké zápasy nás ale čekají

Zbyněk Matýsek
Sobotní dopoledne patřilo florbalu a Gepardům i na hřišti Sportpointu, kde Gepardi odehráli dva zápasy Ligy dorostenců. V prvním měření sil jim byl soupeřem celek Blanska.
2021-2022 | 2.liga JMK, 3. kolo
9. 10. 2021, 10:30 hod.
Sportpoint Brno

FBK Atlas Blansko

5:3

Branky a nahrávky: 1. Štěpán Dohnal, 6. Vít Štěrba, 18. Vít Štěrba, 25. Štěpán Novotný, 28. Zdeněk Řehoř - 8. Ondřej Navrátil, 10. Richard Jeřábek, 11. Jakub Müller. Rozhodčí: Vu Pham Anh - Petr Stoklásek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matula O., Matula F., Bednář - Dohnal, Řehoř, Kuchař, Štěrba, Matýsek, Novotný
FBK Atlas Blansko: Pernica - Kovařík, Navrátil, Franc, Müller, Kyzlink, Navrátil, Švarc, Kobylka, Polách, Jeřábek
Do zápasu vlítli Gepardi doslova jako uragán a už po sedmnácti sekundách hry se radovali z úvodní branky. A když o pět minut později svítil na ukazateli skóre stav 2:0, zdálo se, že zápas je defacto rozhodnut. Ovšem soupeř nesložil zbraně a aktivní hrou s důsledným napadáním do konce první části hry otočil výsledek ve svůj prospěch.

Do druhé třetiny vstoupili Gepardi s odhodláním zvrátit nepříznivý výsledek. Velký podíl na jejich úsilí měl brankář Šimon Chmela, který nejprve krásným výhozem našel volného Víta Štěrbu, který vyrovnal, poté se náš brankář blýsknul chyceným trestným střílením. Gepardi pomalu opět převzali otěže zápasu do svých rukou a odměnou jim byla vstřelená branka ve 25.minutě. O dvě minuty později následovalo první vyloučení v zápase a Gepardi nabídnutou přesilovku využili za osmnáct (!) sekund. Sami pak dohrávali necelou poslední minutu druhé třetiny v oslabení.

Třetí třetina pak přinesla rychlý florbal, ve kterém se Blansko snažilo

podruhé zvrátit stav zápas a Gepardi uhájit vítězství, což se jim s

vypětím sil podařilo.

Zbyněk Matýsek (asistent trenéra): Ceníme si vítězství v zápase, i když výkon tentokrát nebyl úplně optimální. Oporou nám byl brankář, kluky musíme pochválit za to, že nesložili po první třetině zbraně a zápas dovedli do vítězného konce. Zároveň se ale ukázalo, v čem máme ještě mezery a na čem musíme zapracovat.