15.10.2021

Vítěznou sérii gepardího dorostu utnuli Buldoci

Zbyněk Matýsek
Krátce po poledni nastoupili Gepardi v rámci čtvrtého kola proti Buldokům. A zápas to byl těžký a náročný.
2021-2022 | 2.liga JMK, 4. kolo
9. 10. 2021, 13:30 hod.
Sportpoint Brno

Bulldogs Brno

5:2

Branky a nahrávky: 1. Lukáš Rada, 8. Dennis Boleloucký, 17. Mikuláš Keznikl, 19. Adam Doupovec, 25. Adam Doupovec - 19. Štěpán Dohnal, 22. Štěpán Dohnal. Rozhodčí: Jan Gistr - Petr Gál. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Bulldogs Brno: Vopálka - Hél, Veverka, Ištvan, Hanyk, Mrva, Trnka, Boleloucký, Dobrovolný, Pařenica, Zhoř, Holásek, Doupovec, Rada, Továrek, Keznikl
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matula O., Matula F., Bednář, Gajdůšek - Dohnal, Řehoř, Kuchař, Štěrba, Matýsek, Novotný

Začátek utkání byl identický, jako předcházející, již v sedmnácté sekundě hry se radoval brněnský celek ze vstřelené branky. Tentokrát ale Buldoci, nikoliv Gepardi. Soupeř našich kluků by houževnatý a dobře využíval chyb v naší rozehrávce, aktivně napadal a dělal nám problémy i v obranném pásmu. V šesté minutě hry jsme mu nabídli výhodu přesilové hry, kterou Buldoci využili a dostali se do dvoubrankového vedení.

Druhá třetina opět přinesla rychlou branku, po minutě hry inkasujeme potřetí. O minutu později máme také my možnost hrát přesilovou hru, ale soupeř dobře vystihl naši rozehrávku a rychlým brejkem a brankou v oslabení se dostává do trháku. Naše přesilovka pokračuje a po dvaceti sekundách od bully ji dokážeme využít. A když o dvě minuty snižuje Štěpán Dohnal po nahrávce Zdeňka Řehoře na rozdíl dvou branek, zdá se, že na drama je zaděláno. Do toho přichází další přesilovka Gepardů, ale opět Buldoci velmi pozorně brání a využívají naší chybičky a v rychlém protiútoku překonávají Šimon Chmelu popáté.

Třetí třetina již nepřinesla žádnou branku, ale tvrdou bitvu o každý centimetr hřiště, statistiky rostli jen v kolonce trestných minut. Žádná početní výhoda ale nepřinesla brankový úspěch. Gepardi dorost tak poprvé v sezóně odchází poražen.

Zbyněk Matýsek (asistent trenéra): Věděli jsme, že nás čeká houževnatý a kvalitní soupeř. Bohužel jsme mu situaci trochu usnadnili chybami v naší přesilovce, které soupeř potrestal. Nicméně kluky musíme pochválit za přístup, nepříznivý výsledek po první třetině je nepoložil a až do konce zápasu se snažili zápas zvrátit. Pochvalu si za oba zápasy zaslouží Filip Matula, pro kterého to byly první starty v této kategorii.