10.12.2021

V souboji celků z čela tabulky úspěšnější Blansko

Zbyněk Matýsek
Nedělní dopoledne patřilo soubojům gepardích dorostenců. Na hřišti ČKD Blansko je čekali dva soupeři z čela tabulky. Jako první vyzvali naše kluky hráči domácího Blanska.
2021-2022 | 2.liga JMK, 9. kolo
4. 12. 2021, 00:00 hod.
SH ČKD Blansko

FBK Atlas Blansko

3:1

Branky a nahrávky: 20. Adam Kovařík, 32. Jakub Müller, 39. Richard Jeřábek - 32. Štěpán Dohnal. Rozhodčí: Radek Šafář - Martin Kohoutek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBK Atlas Blansko: Opletal - Kovařík, V.Navrátil, Franc, Müller, Kyzlink, O.Navrátil, Švarc, Kobylka, Polách, Pernica, Jeřábek
FBC Gepardi Brno: Chmela - O. Matula, Matýsek, F.Matula, Gajdůšek - Dohnal, Řehoř (C), Kuchař, Štěrba, Hochmann, Novotný

První třetina zápasu o čelo tabulky přinesla vyrovnaný florbal. Blansko výborně bránilo a pokrývalo šance Gepardů, ti se mohli spolehnout na kombinační schopnosti první pětice a Šimona Chmelu v brance. Jedinými zápisy byly do listiny vyloučených, po jednom na každé straně. Gepardi svoje oslabení bránili velmi dobře, Blansko si možnost přesilovky zkazilo vyloučením po minutě své početní výhody.

Druhou třetinu začalo lépe Blansko a ve dvacáté minutě se dostalo do vedení. Hrál se poměrně rychlý kombinační florbal s řadou soubojů a opět měli zapisovatelé nejvíce práce s vyloučeným, opět po jedné na každé straně. Jak Gepardi, tak Atlas zvládli svoje oslabení ubránit bez ztráty kytičky.

Do třetí třetiny nastoupili Gepardi s odhodláním co nejrychleji vyrovnat a zvrátit zápas ve svůj prospěch, což se jim povedlo hned v úvodních sedmdesáti sekundách hry díky Zdenymu Řehořovi. Bohužel ani u této kategorie (stejně jako den před tím muži), se ze vstřelené branky neradovali dlouho, Blansko rychlou střelou vrátilo vedení ve svůj prospěch. Zbytek zápasu byl o urputném bránění Blanska, které ale nezapomínalo útočit a docela hodně zaměstnalo obránce Gepardů, a o marné snaze Gepardů překonat brankáře Atlasu. Zhruba v polovině třetí třetiny Blansko vstřelilo třetí branku, Gepardi v mohutném tlaku v závěru recept na gólmana domácích nenašli, nepomohla jim k tomu ani přesilová hra. Z vítězství se tak radovali domácí hráči.

Gepardi pouze se dvěma kompletními útoky. Šance na zlom zápasu přichází tři minuty před koncem, kdy se do přesilovky dostávají konečně i modrožlutá. Před zahájením přesilovky si berou Gepardi time out a připravují se na závěrečný tlak. V přesilovce rozjíždí modrožlutí ukázkovou kombinaci, sice bez brankového efektu, ale Florec je dokonale zamčený ve své polovině. Dvě minuty před koncem přichází u Gepardů ke slovu power-play a domácí šestka rozpoutává v obranném pásmu Florecu dokonalý kolotoč. Při přerušení hry si 11 sekund před koncem bere Florec svůj oddechový čas. Do konce zbývá pár vteřin a v tuto chvíli málokdo počítá se změnou skóre. To by nesměl za Gepardy nastupovat Lukáš Beránek, který jako správný kapitán velí závěrečné zteči a šest sekund před koncem zápasu uklízí míček za záda soupeřova brankáře. Ve zbývajících šesti sekundách hry se již nic neděje a Gepardi po srdnatém výkonu olupují Florec o první body v této florbalové sezóně.

Zbyněk Matýsek (asistent trenéra): Sehráli jsme hodně těžké a hodně vyrovnané utkání, škoda našich nevyužitých šancí. Utkání se muselo líbit, o výsledku rozhodovali drobnosti a myslím, že to pro diváky mohla být zajímavá podívaná.