10.12.2021

Brankové stíhací závody - chyběl jeden gól

Zbyněk Matýsek
Druhý zápas pro dorosty a stejný soupeř, se kterým se utkali o den dřív muži. Opět se jednalo o souboj dvou celků z čela tabulky a čekal se vyrovnaný a napínavý zápas. Že se ale bude jednat až o takovou přestřelku asi nikoho v úvodu nenapadlo.
2021-2022 | 2.liga JMK, 10. kolo
4. 12. 2021, 00:00 hod.

SK Troopers

9:10

Branky a nahrávky: 21. Tomáš Kuchař, 24. Albert Hochman, 26. Zdeněk Řehoř, 29. Štěpán Novotný, 32. Tomáš Kuchař, 35. Tomáš Kuchař, 35. Štěpán Dohnal, 39. Zdeněk Řehoř, 42. Štěpán Dohnal - 4. Matěj Karásek, 11. Jakub Umlášek, 17. Filip Ráček, 18. Šimon Koutný, 19. Ondřej Trávníček, 26. Jakub Umlášek, 29. David Kubečka, 30. Marek Jedlička, 33. Šimon Koutný, 35. Maxmilián Plas. Rozhodčí: Martin Kohoutek - Jakub Kulhánek. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Chmela - O.Matula, Matýsek, F.Matula, Gajdůšek - Dohnal, Řehoř (C), Kuchař, Štěrba, Hochmann, Novotný
SK Troopers: Dvořák - Jedlička, Horáček, Ráček - Karafiát, Plas, Kubečka, Koutný, Horáček, Věchet, Paulík, Umlášek, Karásek, Trávníček

Gepardi začali opatrněji než v prvním zápase, a i ze strany Troopers byly první okamžiky spíše oťukávací. Změna nastala od čtvrté minuty, kdy se Troopers podařilo vstřelit první branku. Od té doby působili více jistým dojmem, více si dovolovali a více zahustili svoje obranné pásmo. Gepardi marně dobývali obranné pásmo soupeře, naopak byli to hráči v černých dresech, kteří se zapsali do střelecké listy.

Dvoubrankové manko ve florbalu nic neznamená, proto Gepardi vstoupili do druhé třetiny aktivněji. Ovšem po 17 sekundách hry nabídli soupeřům první přesilovou hru, kterou po necelé minutě Troopers dokonale zužitkovali. A když o necelé dvě minuty přidali hráči v černém čtvrtou branku, Gepardi neproměnili trestné střílení, a naopak po další minutě inkasovali popáté, vypadalo to s nimi velmi špatně. Málokdo v hale věřil, že z takto jednoznačného výsledku může být ještě drama. K obratu zavelel Tomíno Kuchař po šikovné nahrávce Štěpy Dohnala, O tři minuty se dočkal branky agilně hrající Alby Hochman, po pár okamžicích upravili Troopers na 2:6, z protiútoku ale kontroval Zdeny Řehoř. To ale nebylo ve druhé třetině vše. Dvě minuty před koncem třetiny Troopers opět navýšili náskok, po buly však úřadoval Štěpán „Ove“ Novotný a sedm sekund před koncem upravil na stav 4:8 hráč Troopers. V deseti minutách druhé třetiny padlo 7 branek, skóre se změnilo z 0:5 na 4:8 a ještě zdaleka nebyl konec.

Kdo čekal, že branka do šatny Gepardy zlomí, ten se šeredně mýlil. Kluci Gepardů na soupeře vlítli a celoplošným napadáním dostávali Troopers pod tlak. Ve druhé minutě ranou nad povrchem vstřelil pátou branku Gepardů Tomíno Kuchař. Bohužel obrana Gepardů zaspala po buly a po 31 sekundách se skóre opět změnilo – 5:9. Troopers pak nabídli Gepardům možnost přesilové hry. Trenéři si vzali time-out a poslali na palubovku nejsilnější sestavu. A ta využila přesilovku za tři sekundy. Na konci kombinace, která začala rozehrávkou u Michala Matýska a pokračovala přes Štěpu Dohnala, byl Tom Kuchař, který zkompletoval hattrick. Ale i nyní Troopers našli ihned kontr a po osmi sekundách od buly, pět minut před koncem upravili stav na 6:10. Ale drama a rychlé akce pokračovali vražedným tempem. Za dalších osm sekund tentokráte kontrovali Gepardi, konkrétně Štěpánem Dohnalem. Tři branky v rozmezí šestnácti sekund! To se hned tak nevidí. A aby se to nepletlo, opět po osmi sekundách došlo na další poznámku v zápisu o utkání, tentokrát „jen“ na straně vyloučených. Potrestaní byli Gepardi za blokování florbalky. Přesto ještě nebyl konec. Zdeněk Řehoř v polovině třetí tetiny snížil na rozdíl dvou branek a po tlaku Gepardů přidal svoji druhou branku Štěpán Dohnal. Z jasného zápasu (0:5) bylo rázem drama s jednobrankovým rozdílem. Time out si vyžádala také lavička Troopers. Kupodivu však z jejich strany nedošlo ke snaze o opětovný návrat do zápasu a zvýšení náskoku, ale o ubránění hubeného náskoku. Gepardi opět tlačili, tlačili, ale tentokrát byla jejich snaha marná.

Zbyněk Matýsek (asistent trenéra): Toto utkání mělo ještě větší grády než náš první zápas a divákům se prostě musel líbit. Otevřená hra, spousta branek, pro trenéry obou celků to ale moc příjemné nebylo. Strašně si cením toho, že za stavu 0:5 to kluci nezabalili a snažili se zvrátit zápas v náš prospěch. Z toho pramenili chyby po vhazování, kdy koncentrace na obranu značně polevila. Nás může mrzet, že se zápas nehrál o pět minut déle, věřím, že kluci by dokonali obrat. Chyby nechme stranou, za dnešek si zaslouží absolutorium za bojovnost, týmovost, za to, jak dali do hry srdce a obrovskou chuť a touhu zlomit zápas. Opakuji, chyby teď neřešme, víme o nich a florbal je opravdu hra chyb. To, že kluci ukázali takový charakter, je pro nás pro trenéry to nejdůležitější.