15.02.2022

Přímý souboj sousedů v tabulce vyzněl pro Gepardy

Zbyněk Matýsek
V sobotu se odehrály v krásné hale v Kuřimi další zápasy 2.ligy dorostenců. Gepardy čekal souboj se sousedem v tabulce, celkem Dragons, který mohl napovědět o tom, jaké celky vstoupí do závěreční fáze sezóny.
2021-2022 | 2.liga JMK, 13. kolo
12. 2. 2022, 10:30 hod.
SH Kuřim

FBC Dragons

3:4

Branky a nahrávky: 15. Martin Konvička, 37. Ondřej Navrátil, 45. Adam Kašpárek - 11. Zdeněk Řehoř, 11. Štěpán Novotný, 21. Zdeněk Řehoř, 39. Zdeněk Řehoř. Rozhodčí:Vojtěch Eliáš - Jan Ručka . Vyloučení:1:2 . Využití: 0:1. V oslabení:0:0 . Diváci: 24.

Diváci: 24
FBC Dragons: Jelínek - Křivánek, Šťastný, Provazník, Fridrich, Konvička, Jarošek, Kašpárek, Navrátil, Kašný, Zloch
FBC Gepardi Brno: Chmela - Bednář, O. Matula, Matýsek, Gajdůšek, Jedlička - Dohnal, Řehoř (C), Podolský, Štěrba, Lojek, Novotný, F. Matula

Důležitý zápas začali Gepardi oslabením, hrozící brejk museli bránící hráči zastavit za cenu faulu. Zápas se pomaličku dostával do tempa a Gepardi si postupně vypracovávali větší převahu. Branek se diváci dočkali až v jedenácté minutě. Nejprve Adam Podolský nabil kapitánovi Zdeňku Řehořovi a ve stejné minutě vyzval Štěpána Novotného k zakončení Táda Bednář. Domácí celek se radoval z branky deset sekund před sirénou ukončující první třetiny.

Do druhé třetiny poslali trenéři mírně modifikovanou sestavu. Stále se hrál vyrovnaný florbal, řečeno slovy klasika, žádná divočina. Přesto hra netrpěla ztrátou tempa, bylo vidět, že oba celky bojují o místo v play-off. Ve dvacáté minutě překonal brankáře Dragonů podruhé Zdeněk Řehoř po výborné nahrávce Ondry Matuly. Podíl na brance však měla v podstatě celá pětice pobývající na hřišti.Dragoni dostali šanci zdramatizovat hru v přesilovce po vyloučení Petra Gajdůška, ale Gepardi čtveřice odmakala početní znevýhodnění a do vážnější šance soupeře nepustila.

Branky se dočkali domácí až v šesté minutě třetí třetiny. V obranné třetině našlápl do protiútoku z pravého křídla hráč Dragonů a potrestal přesnou střelou nedůraznou hru a špatné přistoupení obrany. Možnost k vyrovnání zahodili Dragons vyloučením. Následnou přesilovku Gepardi využily po krásné kombinační hře. Svoji třetí branku oslavil stylově Zdeněk Řehoř, podíl byl do statistik připsán Štěpánovi Novotnému. Gepardi pak dohrávali zápas odpovědnou hrou. Dragoni se dostávali do minima šancí, otočit zápas jim nepomohla ani taktická porada při oddechovém času. Snížení se dočkali dvě sekundy před koncem zápasu.

Zbyněk Matýsek (asistent trenéra) Důležité vítězství, odmakaný zápas. Trochu nás můžou mrzet dvě branky, ale ty patří k florbalu. Jsme hlavně rádi, že kluci udělali výrazný krok směrem k závěrečné fázi sezóny v tomto souboji přímých soupeřů v tabulce.