15.02.2022

Dvě branky v oslabení přinesly vítězství

Zbyněk Matýsek
Druhý sobotní zápas přinesl dramatickou zápletku a krásnou hru. Ozdobou zápasu byly výkony obou brankářů.
2021-2022 | 2.liga JMK, 14. kolo
12. 2. 2022, 15:00 hod.
SH Kuřim

K1 Florbal Židenice

5:2

Branky a nahrávky: 25. Zdeněk Řehoř, 28. Štěpán Novotný, 28. Zdeněk Řehoř, 32. Štěpán Dohnal, 45. Štěpán Dohnal - 4. Václav Hnaníček, 25. Ivan Drtil; . Rozhodčí: Vojtěch Eliáš - Dominik Papp. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Diváci: 14
FBC Gepardi Brno: Chmela - Bednáře, O. Matula, Matýsek, Gajdůšek, Jedlička - Dohnal, Řehoř (C), Podolský, Štěrba, Lojek, Novotný, F. Matula
K1 Florbal Židenice: Starý - Drobek, Dřínovský, König,J. König V., Otruba, Fajmon, Pokora, Hladík, Hnaníček, Klvač, Krahula, Štěpán, Kocmánek, Svoboda

Žideničtí překvapili Gepardy od začátku aktivní hrou a brzy vstřelenou brankou. Ta přinesla povzbuzení a jejich zvýšenou aktivitu. Velmi dobře bránili ojedinělé šance Gepardů a snažili se hrozit z rychlých protiútoků a pressu ve dvou, který důsledně dodržovali. Gepardi se snažili zlomit vývoj zápasu, ale kromě velmi dobré obranné hry soupeře stál v cestě neméně skvělý brankář.

Druhá třetina přinesla stejný obraz hry. Gepardi ale postupně nacházeli skulinky ve středu hřiště a ve dvacáté páté minutě se radovali z vyrovnávací branky Zdeňka Řehoře, asistoval Adam Podolský. Bohužel prakticky hned z buly se Židenice vrátili do vedení. Pak nastala kontroverzní situace. Ondra Matula si ulevil po faulu soupeře slovníkem ne zrovna vybraným a rozhodčí ho nekompromisně poslali na dvě minuty. Trenéři i kapitán se snažili rozhodčí upozornit, že tento výjev nebyl v zápase ojedinělý, ale marně. Vyloučení však mělo zcela opačný účinek, než by se dalo očekávat. Gepardi převzali iniciativu a v početním znevýhodnění doslova Židenice zamkly do středního a obranného pásma. Odměnou byly branky Štěpána Novotného a Zdeňka Řehoře (po nahrávce Štěpána Dohnala). Dvě branky v jednom oslabení, to se hned tak nevidí. Gepardi se díky obratu v zápasu dostali na vlnu a rázem se stali výraznějším týmem na hřišti.

I třetí třetina začala náporem Gepardů, do dvoubrankovému náskoku odskočili už v úvodu třetí části hry díky střele Štěpána Dohnala a skvělé přihrávce Tadeáše Bednáře. Židenice stáhli hru na dvě pětky, ale Gepardi je už tentokrát nepustili do zápasu, naopak, důsledně eliminovali snahu o průnik do obranného pásma a hrozily z rychlých protiútoků. Židenice mohou děkovat jen svému brankáři, že skóre nenarůstalo více ve prospěch jejich soupeře. Poslední branku zápasu vstřelili v poslední minutě Štěpán Dohnal a Gepardi mohli zaslouženě oslavit vítězství v radostném chumlu.

Zbyněk Matýsek Klobouk dolů za to, jak kluci přetavili nespokojenost z uděleného trestu. Myslím, že tento tým ukázal obrovský charakter a vůli po vítězství, v závěru už jsme byli jasně lepším týmem. Sestavu jsme v obou zápasech docela točili, šanci dostali dnes celkem čtyři starší žáci, pro dva z nich to byla úplná premiéra v této kategorii, a všichni zaslouží obrovský respekt a dík za to, jakým způsobem oba zápasy odehráli.