05.10.2021

V derby padalo málo branek, Troopers vítězní

Lukáš Beránek
V druhém utkání sobotního kola juniorské ligy se poprvé odehrálo derby mezi Gepardy a Troopers. Na pikantnosti duelu dodala účast odchovanců Gepardů v dresech našeho soupeře, několik juniorů naopak loni hostovalo v zelenočerném dresu.
2021-2022 | 2.liga JMK, 6. kolo
2. 10. 2021, 16:30 hod.
Sportovní hala Tuřany

SK Troopers

1:2

Branky a nahrávky: 42. Jakub Hladký - 34. Ondřej Trávníček, 40. Maxmilián Plas. Rozhodčí: Jana Kubalíková - Bruno Weber. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Šikuta (Zrza) – Vorba (C), Hladký, Blažek, Kuchař J. – Petřivalský, Vicente, Štěrba, Dohnal Š., Dvořák, Dohnal O., Kuchař T., Trunda
SK Troopers: Dvořák (Kraus) - Jedlička, Horáček, Jirásek, Ráček, Konečný - Umlášek, Plas, Koutný, Věchet, Paulík, Jelínek, Potáček, Karásek, Makyša, Kott, Trávníček, Tihelka
Jako druhé utkání nás čekal opět těžký soupeř. Kluci z Troopers měli velmi silnou hru na míčku a my jsme byli donuceni více bránit. Kluci to zvládali výborně. Utkání mělo výborný spád a šance byli na obou stranách. Ovšem na obou stranách také ukázali svoje umění výborní gólmani.

Troopers se prosazují až v úvodu třetí třetiny. Kluci se stále snažili dobývat obranu Troopers ovšem z brejku inkasujeme další branku. Bereme si time-out a skládáme plány na závěrečný tlak. Když necelé 3 minuty skvělou akcí dává branku Kuba Hladký a snižuje na rozdíl jedné branky. Zkoušíme opět power-play tentokrát opět neúspěšně.
Lukáš Beránek (trenér): V obou utkáních jsme narazili na výborně připravené soupeře, kteří skvěle bránili. Proto v utkáních také padalo daleko méně branek. Kluci v zápasech nechali vše a ke konci na nich byla vidět trošku frustrace, protože překonat defenzivní bloky bylo opravdu náročné, Je to další z věcí na které musíme pracovat na tréninku. Doufám, že si kluci teď odpočinou, protože díky přeložení turnaje jsme hráli 3 týdny po sobě. Teď kluci snad doléčí šrámy a vrhneme se do dalších bojů!