16.12.2022

Junioři: Domácí Vsetín potvrdil vzestupnou tendenci a po skvělém výkonu vítězí.

Netradiční formát dvojzápasu přinesl pro Gepardy nepříjemnou situaci. Pauza 40 minut a ihned druhé utkání. Devět statečných a jeden železný muž v bráně se tedy jdou poprat proti nastoupenému domácí Vsetínu.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 14. kolo
10. 12. 2022, 14:30 hod.
Na Lapači, Vsetín

Florbal Vsetín

3:7

Branky a nahrávky: 10. Štěpán Dohnal, 18. Štěpán Dohnal, 30. Vít Štěrba - 5. Jan Legát, 15. Jan Legát, 17. Adam Hegar, 28. Filip Mynář, 29. Adam Pavlačka, 37. Filip Mynář, 42. Petr Chovančík . Rozhodčí: Hlobil, Olbert . Vyloučení: 0-0 . Využití: 0-0 .
FBC Gepardi Brno: Zrza – Hladký ©, Kuchař J., Jedlička – Martínek, Dvořák, Štěrba, Hochman, Řehoř, Dohnal
Florbal Vsetín: Mucska (Pagáč) – Brázdil, Chovančík, Pavlačka, Pobořil ©, Hegar, Náhlý, Legát, Malčík, Mynář, Šebesta, Procházka, Kovář, Poruba, Malý, Šušeň

Utkání začalo podle očekávání. Soupeř nás začal ihned pressovat a snažil se využít svých dnešních předností – technika a počet hráčů. Na straně Gepardů ovšem převažoval síla, kondice a rychlost. Snažili jsme se hrát méně na riziko, přesto po pár ztrátách dovolujeme soupeři brejkové situace a on jednu z nich využívá. Na to odpovídá skvělou akcí Štěpa Dohnal a vyrovnává. V ten moment ze střídačky zní – „To dáme, pojďme!“ Neskutečné nasazení! Bohužel nás sráží zbytečné chyby…Před konce třetiny inkasujeme zbytečný gól.

Druhá třetina je ve stejném znamení. Soupeř tlačí, ale my skvěle bráníme. Opět jsme nechytili začátek třetiny, skvěle ovšem reaguje Štěpa Dohnal a opět povedená akce! Skvěle nás drží opět Vilda, který toho začíná mát druhý zápas po sobě dost. Nikdo z kluků se však nevzdává! Bohužel ke konci třetiny přichází lehký výpadek a během minuty inkasujeme 2 branky, sice na ni stíháme ještě reagovat, ale i tak nás toto pravděpodobně může stát zápas.

Ve třetí třetině už jsem z týmu cítil křeč a že nám chybí vždy ten potřebný metr ke správnému rozhodnutí. Kluci se nevzdávali, ale soupeř využil své početní převahy, díky které nás dostával neustále pod tlak. To pak znamenalo naše chyby a on ještě další využil ve třetí třetině a pouze navýšil skóre na konečných 3:7.

Lukáš Beránek (Gepardi): Chtěl bych pogratulovat Vsetínu! Hrají parádní florbal, jsou parádně připraveni a jsem rád za jejich vzestup oproti loňské sezoně. Je to ovšem stále mladý tým (většina jsou kluci z dorostenců) a my, kdybychom měli plnou sestavu věřím, že bychom se jim vyrovnali. Bohužel se nám to nepovedlo. Díky klukům, kteří toto utkání odmakali. Hrozně nás podržel výborně chytající Vilda v bráně. Věřím, že po Vánocích vyhrajeme oba zbývající zápasy a uhrajeme si tím postup do vyššího koše.