15.02.2023

I druhý zápas mužů měl v sobotu vítěznou těčku

I přes nepříznivý stav dokázali Gepardi druhé sobotní střetnutí dovézt do vítězného konce. V tabulce jim patří skvělé třetí místo.
2022-2023 | JM přebor, 14. kolo
12. 2. 2023, 13:45 hod.
SH Letovice

TJ Sokol Letovice

2:5

Branky a nahrávky: 10. Petr Pospíšil , 17. Matouš Čanda - 21. Lukáš Beránek, 24. Ondřej Dohnal, 34. Václav Hájek, 36. Václav Hájek, 38. Lukáš Beránek . Rozhodčí: Matěj Otáhal - Ondřej Trávníček. Vyloučení:0:0 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
TJ Sokol Letovice: Kořístek - Kadlíček, Meca, Pospíšil, Jílek, Filip, Čanda, Ondruš, Dvořák, Španiel, Konečný.
FBC Gepardi Brno: Vizina - Vorba, Trunda, Hladký, Kuchař J., Hrubý - Dohnal Š., Beránek, Dohnal, O., Štěrba, Martínek, Hájek, Kuba M.

Od začátku střetnutí se hrál na obou stranách poměrně aktivní florbal. První šanci měli hráči Letovic, ale jejich pokus zlikvidovala pozorná obrana Gepardů. Více ze hry pak začali mít hráči ve žlutých dresech, kteří se aktivní hrou dostávali do útočného pásma, Letovice hrozily spíše dlouhými pasy a náběhem do středu hřiště. Z brankářů byl více zaměstnaným mužem byl brankář Letovic. Přesto se z branky radovali dříve hráči v modrém. Při nahození před branku z pravého křídla od mantinelu se nešťastně zakutálel do branky Gepardů. Následně mohl srovnat skóre Jakub Hladký, ale střela mu nesedal a zamířila nad branku Letovic. Ty ještě více zpevnily svoji obrannou hru a spoléhali jen na rychlé protiútoky.

Druhá třetina začala v podobném duch jako první. Letovice zkoušeli být více aktivní a vyplatilo se jim. V 17.minutě přišlo další nevinné nahození míčku, tentokrát z poza branky, a rázem byl stav utkání 2:0. Gepardy však tato situace nepoložila, naopak zvýšili svoji aktivitu a zvýšili také podíl střel na branku. Ve 21.minutě po závaru druhé pětky v modifikovaném složení v obranném pásmu Letovic se podařilo Gepardům prostřídat a Lukáš Beránek střelou z pravé strany k protilehlé tyčce snížil na 2:1. O tři minuty později pak napřáhl co by poslední hráč z ideální pozice na ose hřiště Ondřej Dohnal a přesnou střelou srovnal stav utkání na 2:2.

Ve třetí tetině se začínalo do nuly. Byli to však Gepardi, kdo měl více ze hry, dostávali se častěji do šancí, ojedinělé pokusy Letovic pak zlikvidovala přesně pracující obrana a Kuba Vizina v brance. Misky vah překlopil ve 34.minutě na stranu Gepardů Václav Hájek identickou střelou, jakou padla první branka Gepardů, z pravé strany akorát míček zaplul těsně pod břevno. Letovice zvýšily svoji aktivitu a snažili se o vyrovnání. Definitivní zlom však pro ně znamenala 36.minuta, z levého útočného rohu rozehrával Lukáš Martínek a našel přesně štýlko florbalky Václava H8jak, který si šťastně připsal druhou branku v zápase. Letovice reagovali oddechovým časem a následnou hrou v šesti hráčích bez brankáře. Do prázdné branky pak pečetil konečný výsledek minutu před koncem Lukáš Beránek po rychlé rozehrávce z obranného pásma Gepardů.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Nesmírně těžký zápas, Letovice hrály o několik levelů výš jak v posledním vzájemném zápase. Moc si cením toho, jak kluci otočili ztracený zápas, jak k tomu přistoupili. Konečně jsme také ve druhém zápase na turnaji předvedli kvalitní florbal. Moje díky patří všem hráčům včetně těch, kteří sice odehráli jen pár střídání, ale odvedli tam neskutečnou práci a dali nám šanci otočit zápas. A poslední velký dík míří k celému organizačnímu týmu, který pořádal ligový turnaj mladších žáků v Rousínově, a svým nasazením a záskokem u této kategorie nám umožnil hrát v nejsilnější sestavě. Díky!