Muži
13.02.2023

Návrat na vítěznou vlnu odneslo Blansko

Redakce
Ve znamení návratu po zraněních a nemocech a pod taktovkou výborného výkonu Kuby Viziny se nesl první sobotní zápas přeboru mužů.
2022-2023 | JM přebor, 13. kolo
12. 2. 2023, 11:15 hod.
SH Letovice

FBK Atlas Blansko "B"

FBC Gepardi Brno

3:5

Branky a nahrávky:10. Jiří Kroutil, 20. Šimon Borek, 25. Jan Charvát - 3. Lukáš Beránek, 7. Štěpán Dohnal, 14. Lukáš Beránek, 17. Štěpán Trunda, 29. Ondřej Dohnal . Rozhodčí: Matěj Otáhal - Matěj Kroča . Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0
FBK Atlas Blansko "B": Opletal - Forbelský, Charvát, Kroutil, Tesař, Hrazdíra, Foret, Blažek, Kolmačka, Moučka, Borek.
FBC Gepardi Brno: Vizina - Vorba, Trunda, Hladký, Kuchař J., Hrubý - Dohnal Š., Beránek, Dohnal, O., Štěrba, Martínek, Hájek, Kuba M.

Gepardi se do zápasu dostali velmi rychle do vedení díky Lukáši Beránkovi. A když o pět minut později přidal Štěpán Dohnal druhou branku, zdálo se být o zápase rozhodnuto. Jenže pak se hra rozkouskovala kvůli problému s časomírou a krátké přerušení hry jakoby ukolébalo Gepardy a nastartovalo Blansko. Kontaktní branku zaznamenal Kroutil. Gepardi se pak dostávali do šancí, ale branka Atlasu zůstala začarována.

Proto byl velmi důležitý start do druhé třetiny, prakticky ihned po vhazování se zmocnil míčku Lukáš Beránek, vyměnil si přihrávku s Ondřejem Dohnalem a svojí druhou brankou v zápase poslal Gepardy do dvoubrankového vedení. Tři minuty na to výstavní střelou překonal brankáře Atlasu Štěpán Trunda, ale zápasu nebyl zdaleka konec. Blansku se podařilo snížit na rozdíl jediné branky nejprve rychlým kontrem a hrou na jeden dotek a následně využili nabídnutou přesilovku po vyloučení Hájka deset sekund před vypršením trestu.

Gepardům se ale naštěstí opět povedl vstup do třetí třetiny a brankou Ondřeje Dohnala pojistili svoji výhru. Po zbytek zápasu se Blansko snažilo zvrátit zápas, tentokrát jim druhé přesilová hra nepomohla, naopak Gepardí čtveřice ji skvěle ubránila. Skvělými zákroky se zejména v závěru zápasu blýskl Jakub Vizina v brance Gepardů, který svoji svatyni doslova a do písmene zavřel a dovedl Gepardy k vítězství.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (Gepardi):Potvrzuje se, že v této soutěži (až na výjimku) může každý porazit každého, každé vzájemné měření sil je jiné. Proti prvnímu zápasu s Blanskem to bylo vyrovnanější, My jsme dali soupeři několikrát "čuchnout", sice jsme je nepustili do vedení, ale můžeme jen děkovat Kubovi Vizinovi, který vytáhl spoustu skvělých zákroků a dal nám šanci dovézt zápas do vítězného konce.