CESA VUT II

FBC Gepardi Brno Blue

SK Troopers

6:5

Branky: 12. Šimon Eleder, 27. Šimon Eleder, 28. Tomáš Graffe, 30. Filip Borkovec, 36. Jáchym Ondráček, 36. Jáchym Ondráček - 10. Alex Ponechal, 11. David Doleček, 19. Alex Ponechal, 21. David Doleček, 28. Alex Ponechal; rozhodčí: Ondřej Foltýn - Patrik Salvet . Rozhodčí: Ondřej Foltýn - Patrik Salvet .
FBC Gepardi Brno Blue: 1 Adam Šimoník, 4 Jáchym Ondráček, 7 Ondřej Remeš, 16 Jan Kokeš, 17 Filip Borkovec, 21 Vojtěch Malík, 22 Jan Maňas, 40 Šimon Eleder, 61 Tomáš Graffe, 86 Šimon Jelínek, 98 Pavel Tomšíček
SK Troopers: 2 David Doleček, 4 Štěpán Souček, 7 Alex Ponechal, 9 Jakub Zeman, 20 Jan Pešek, 28 Ondřej Kroupa, 60 Matyáš Tomanec, 65 Jakub Mariánek, 66 Michal Kopřiva, 73 Radim Novák, 1 Nela Kašpárková

Druhý zápas proti Troopers začali Gepardi velmi dobře, kdy si dokázali vytvořit řadu šancí. Bohužel ale žádnou z nich nedokázali využít, když za brankářem soupeře zazněla pouze tyč. První gól padl v desáté minutě, a to do gepardí sítě. O minutu později bylo ještě hůř, kdy soupeř vsítil další gól a šel tak do dvoubrankového vedení. Půl minuty před koncem se ale zásluhou Šimona Eledera podařilo snížit. Do druhé třetiny se tak šlo za stavu 1:2 pro soupeře. Druhá třetina nepřinesla pro Gepardy nic moc dobrého. Nejprve se nepodařilo ubránit soupeřovu přesilovku a o dvě minuty šli Troopers již do tříbrankového vedení. Sedm vteřin před koncem třetiny byl znovu vyloučen hráč Gepardů a před třetí třetinou to tak s Gepardy nevypadalo moc dobře. Stav byl 1:4 a do závěrečné části se vstupovalo pouze ve čtyřech hráčích. Gepardi se ovšem během přestávky semkli a postupnými kroky se začali vracet zpět do zápasu. Nejprve ustáli přesilovou hru soupeře, aby hned po skončení oslabení snížili opět zásluhou Šimona Eledera. Tyto události kluky nakoply a na hrací ploše to vypadalo, že je najednou úplně jiný tým než ve druhé třetině. O minutu později snížil na rozdíl jediné branky Tomáš Graffe. Bylo zaděláno na zajímavý závěr utkání. O chvíli později ovšem rozjetý gepardí vlak zabrzdil vstřelený gól soupeře. Nově nabuzený tým, který ucítil šanci zvrátit výsledek zápasu na svoji stranu se ovšem nevzdal a o dvě minuty později to, po gólu Filipa Borkovce, bylo opět o jediný gól. Čtyři minuty před koncem ovšem přišlo další vyloučení Gepardů a pro všechny to tak byl těžký okamžik, který bylo potřeba překonat. Oslabení se nakonec podařilo přestát bez obdrženého gólu a Gepardi tak šli do závěrečného tlaku s jasným cílem, vyrovnat výsledek zápasu. Pouhých třináct vteřin před koncem se tohoto cíle podařilo dosáhnout, a to když vyrovnávací trefu zajistil Jáchym Ondráček. Vše nasvědčovalo tomu, že zápas rozseknou nájezdy. Mladé gepardí naděje ale měly jiný plán. Po dalších pěti vteřinách, neskutečných osm vteřin před koncem zápasu, Gepardi střílí další gól a opět je to z čepele Jáchyma Ondráčka. Neskutečným týmovým výkonem se tak v posledních patnácti vteřinách utkání podařilo výsledek otočit a Gepardi mohli slavit další výhru.