15.11.2023

U19: Juniorka stoupá vzhůru, o body obrala Hodonín

Juniorka podává zápas od zápasu lepší výkony. V druhém sobotním zápase ligy juniorů tuhle skutečnost poznal na vlastní kůži celek Očov Hodonín.
2023-2024 | 2.liga (JUN), 10. kolo
11. 11. 2023, 13:30 hod.
SH TJ Znojmo

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín

1:5

Branky a nahrávky: 9. Matyáš Hujňák (Šimon Hanák)- 1. Štěpán Dohnal (Michal Matýsek), 21. Štěpán Dohnal, 24. Michal Matýsek (Ondřej Bodný), 38. Štěpán Dohnal (Tomáš Kuchař), 43. Tomáš Kuchař. Rozhodčí: Daniel Valášek - Šimon Grega. Vyloučení: 2:0 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
ŠSK ZŠ Očovská Hodonín: Dekař - Hojsák, Brovják, Vrbík, Žďárský, Hujňák, Vrbík, Janíček, Pochylý, Belžík, Hanák, Braha, Kotásek
FBC Gepardi Brno: Hladík - O.Matula, Matýsek, Bednář, Dobrovolný - Dohnal, Řehoř, Kuchař, Štěrba, Boudný, Novotný, F.Matula, Hochman, Novák.

Tak rychlý gól po zahájení střetnutí jsme asi ještě neviděli. Vyhrané buly Řehořem, kombinace po ose Matýsek – Ondřej Matula – Kuchař – Ondřej Matula – Matýsek – Dohnal. lehká střela bekhendem k pravé tyčce Dekařovy branky a ve třinácté sekundě hry byl stav 0:1. Tato branka předznamenala úvod zápasu. Hodonín znervózněl, nepočítal s touto situací a dostal se do křeče, Gepardi získali lehkost, ale nedokázali proměnit šance, k výbornému výkonu se navíc rozchytal brankář domácích. Očovští pomalu hru srovnávali, Gepardi naopak přešli až do příliš lehkého módu hry. V deváté minutě přišla u Gepardů ztráta míčku ve středním pásmu po šanci Hodonína a Hujňák střelou z těžkého úhlu vyrovnal. Branka však povzbudila Gepardy, kteří opět nabrali pořádnou koncentraci a soustředěným výkonem neumožnili Hodonínu otočku v zápase.

Utkání se lámalo pět minut po zahájení druhé periody. Gepardi si vytvořili slušný tlak, Rozehrávkou od levého mantinelu přistrčil míček Ondřej Matula Štěpánu Dohnalovi, ten to vzal na sebe, prokličkoval obranou Hodonína přes šířku hřiště a zpět do středu. Jeho první pokus skončil na bloku bránícího hráče, ale podruhé se nezmýlil a poslal Gepardy polovysokou střelou do vedení. Tři minuty na to přišel definitivní zlom v zápase. Celá Gepardí pětka předvedla ukázkovou kombinaci. Soupeř však vystihl krosovou přihrávku na pravý mantinel, ale Michal Matýsek vybojoval na středu hřiště míček a přesnou střelou pod víko ze střední vzdálenosti navýšil vedení Gepardů. Hodonín zapnul otáčky, ale Gepardí obrana na čele s výborným Viktorem Hladíkem v brance nedávala prostor Očovu ke změně stavu.

Ta přišla až v polovině třetí třetiny a opět u toho byl Štěpán Dohnal. Sluší se ještě říct, že Gepardi měli možnost hrát dvakrát přesilovou hru, ale přes výbornou kombinaci zůstaly tyto početní výhody nevyužity. V 38.minutě rozehrávali Gepardi standardní situaci na půlce hřiště. Rychlou přihrávkou se dostali ke střele, která po bloku obrany Očova skončila za hrazením a přišla další rozehrávka, levého rohu útočného pásma. Vzal si ji na starost Tomáš Kuchař, který našel volný prostor a v něm nabíhajícího si Štěpána Dohnala. Třetí střela do stejného místa, třetí gól. Hodonín se ještě snažil z posledních sil změnit stav zápasu, ale hráči v bílém byli na vlně a skvěle hráli směrem dozadu i dopředu a nebýt skvělého Dekaře v brance Očova, stav zápasu by vypadal asi jinak. Posledním zápisem do přehledu zápasu nastal dvě minuty před koncem. Chvíli před tím si ještě trenér Hodonína vzal oddechová čas a snažil se se svým týmem na poslední chvíli zvrátit nebo aspoň upravit vývoj střetnutí. Proti byl ale Tomáš Kuchař. Ten si skvěle zaběhl po pravém mantinelu do prořídlé obrany Očova během střídání, vyzval k dlouhému pasu Michala Matýska, zadovkou mezi nohama se pak snažil najít Zdeňka Řehoře, ale za něj práci odvedl jeden z obránců Hodonína a míček si nešťastně srazil do vlastní branky. Ta byla připsaná Tomovi Kuchařovi.

Gepardí junioři v tomto zápase navázali na předchozí zápas s Otrokovicemi a potvrdili růst formy a výkonnosti, který se začal projevovat již od turnaje ve Zlíně.

Zbyněk Matýsek (asistent trenéra FBC Gepardi Brno): Podali jsme kvalitní výkon ve všech aspektech hry, za kluky jsem strašně rád, že se zvedají. Dnes výborný přístup, perfektní práce směrem dozadu i dopředu, skvělý výkon Vikiho v brance, parádní hra našich dorostenců, kteří dostávají šanci, spoustu černé práce odvedla naše třetí formace, za což jí patří obrovský dík. Na klucích je vidět, že si najednou věří a jdou výsledku naproti. Pevně věřím, že nám toto vydrží i do dalších bojů, nesmíme nyní polevit, láme se pro nás sezóna a jen poctivou prací a přístupem musíme potvrdit to, co jsme poslední dva turnaje předváděli.