7. 1. 2024, 17:30 hod.
TJ ČKD Blansko

TJ Znojmo LAUFEN CZ

3:2

Branky a nahrávky: 2 Jedlička (Dobrovolný), 18 Kuchař (Dohnal), 33 Štěrba (Jedlička) – 25 Votava (Ochman), 28 Jelínek . Rozhodčí: Jana Kubalíková – Tomáš Otruba . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:0 .
FBC Gepardi Brno: Hladík – Matula O., Matýsek, Dobrovolný ©, Matula F. – Kuchař, Řehoř, Dohnal, Novotný, Jedlička, Štěrba, Hochman, Podolský, Bretfeld
TJ Znojmo LAUFEN CZ: Votava (Kalinský) – Dočekal, Světlík, Jelínek ©, Mareš, Jedlička, Bajgar, Rýznar, Votava, Ochman, Doležal, Melichárek, Klempa, Vlček, Ludvík, Mareš

Ve druhém nedělním utkání se Gepardi v Blansku utkali se Znojmem. Celé utkání bylo velmi vyrovnané se šťastným koncem pro naše juniory, kteří tak z prvního turnaje roku 2024 odváží 6 bodů!

Do druhého utkání proti Znojmu jsme nastupovali povzbuzeni první výhoru proti Otrokovicím. Věděli jsme, že soupeři budeme muset vnutit naši hru, kdy budeme soupeře nepříjemně dostupovat a vyhrávat osobní souboje. Od prvních minut bylo vidět, že se nám to dařilo, ale soupeř na druhou stranu ukazoval, že bude velmi nepříjemný rychlostně. Gepardům dodala sebevědomí ještě rychlá branka, kdy skvělou střelu Dobrovolného od mantinelu tečoval Jedlička a dává velmi důležitou branku. První třetina byla dále velmi vyrovnaná. Znojmo mělo opět velmi silnou jednu formaci, která nám dělala problémy a vytvářela si nebezpečné šance.

Ve druhé třetině jsme chtěli ještě zvýšit tempo a pomoci opět výborně chytajícímu Hladíkovi. To se povedlo a na dvoubrankový rozdíl zvyšuje Kuchař po nahrávce Dohnala. To jako by Znojmo nakoplo a zvyšovalo tempo hry. Gepardi se uspokojili s tímto vedením a najednou byli všude pozdě a jako druzí. Soupeř toho využil a nejprve Votava snižuje na 2:1. Následně pak získal po nepřesné a nedůrazné rozehrávce míček Jelínek a vyrovnal na 2:2.

Do závěrečné části utkání se tedy šlo za stavu 2:2. Vzhledem k vyrovnanosti utkání přišel důležitý moment ihned v úvodu třetí třetiny. Vyloučení Dobrovolného a přesilovka pro Znojmo. Oslabení Gepardi však zvládli výborně a když naskočila do hry druhá čtveřice dokonce po souhře na ose Jedlička a zakončující Štěrba dáváme branku v oslabení! Velmi důležitá branka a rána pro sebevědomí Znojma. Znojmo zvyšovalo tempo hry, ale vždy narazili na připravenou obranu a skvělého Hladíka. Závěrečný tlak při power play jsme ustáli a připsali další cenné 3 body!

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Bravo! Druhý těžký zápas v jeden den proti soupeři z top4. Další náš výborný zápas. Nyní ukazujeme opravdu skvělou výkonnostní křivku! V tomto utkání bych rád vyzdvihl opravdu výtečného Vikiho v bráně, který kluky dnes podržel a chytal s naraženým stehnem z prvního utkání. Jsem za tým moc rád, že se vyplatila trpělivost a nyní se ukazují i výsledky. Pevně věřím, že toto celý tým nakopne do dalších zápasů v letošní sezóně. Díky moc za celý turnaj a skvělých 6 bodů do tabulky!