7. 1. 2024, 14:30 hod.
TJ ČKD Blansko

Panthers Otrokovice

1:4

Branky a nahrávky: 20 Jurů (Novák) – 8 Řehoř (Dohnal), 42 Novotný (Dobrovolný), 44 Jedlička (Dobrovolný), 45 Dohnal (Řehoř) . Rozhodčí: Bruno Weber – Daniel Galanský . Vyloučení: 0:0 . Využití: 0:0
Panthers Otrokovice: Kubík – Trenz ©, Hasilík, Šeďa, Hittl, Odstrčil, Štourač, Očadlík, Jurů, Břečka, Novák, Kotačka
FBC Gepardi Brno: Hladík – Matula O., Matýsek, Dobrovolný ©, Matula F. – Kuchař, Řehoř, Dohnal, Novotný, Jedlička, Štěrba, Hochman, Podolský, Bretfeld

V neděli 7.1.2024 nastoupila juniorka k prvním zápasům v novém roce. Repríza prvního měření sil s Otrokovicemi přinesla podobný průběh, ale lepší konec pro Gepardy!

Proti v té době čtvrtému týmu ligy jsme nastoupili s vědomím, že to budeme dost možná my, kdo bude diktovat tempo hry. Do utkání jsme vstoupili sebevědomě a odhodlaní bránit nepříjemné protiútoky soupeře. Ihned v úvodu jsme udělali obří chybu v rozehrávce a po deseti sekundách hry zvonilo břevno za zády Hladíka. Gepardi se z tohoto šoku oklepali a zjistili, že i my si dokážeme vytvořit vyložené šance. Před prázdnou brankou minul Řehoř, který se ovšem po chvíli v osmé minutě hry vykoupil dorážkou střely Dohnala. Tato góloví situace dodala Gepardům sebevědomí. Třetinu dohráli v poklidném a kontrolovaném tempu a jistotou v zádech v podobě Hladíka.

Druhá třetina přinesla snad ještě větší pasivitu soupeře. Soupeři hrála vlastně jen jedna formace, které nám občasnými výpady dělala problém. Kluci však potvrdili skvělou přípravu a soupeře parádně dostupovali. V utkání jsme měli spoustu důležitých bloků, kterými jsme pomáhali výborně chytajícímu Hladíkovi. Ve 20. minutě utkání se Otrokovicím přesto povedlo vyrovnat. Nenápadnou šanci proměnil Jurů. Vyrovnání přineslo do hry trošku zpomalení a trpělivost. Oba týmy v utkání zvládaly skvěle diktovat tempo hry. Gepardi byli lepším týmem, ale své šance bohužel neproměnili.

Třetí třetina pokračovala v podobném tempu jako konec druhé. Šance výborně pokryla obrana obou stran v čele se skvělými brankaři. Utkání bylo velmi čisté a nenabízelo ani vyloučení. V polovině poslední třetiny jsme zvýšili tlak zúžením sestavy a nasazování cílených hráčů proti soupeřově první formaci, kterou jsme v tomto utkání skvěle bránili. Pět minut před koncem utkání to vypadalo, že vše spěje k nájezdům. Lepším týmem byli v této fázi zápasu Otrokovice, kteří využívali možná až zbytečné pasivity Gepardů. Na to trenéři reagovali a oddechový čas nakopl tým k závěrečnému tlaku. Povedené standartní situace – odskok Novotného – 2:1! Paráda a šok pro Panthery. Ještě, než se Otrokovice dostali do hry bez brankaře vybojoval míček Novotný, který předal Dobrovolnému a z dorážky zvyšoval Jedlička. To už Gepardy hodně přibližuje k zisku tří bodů! Soupeř zkoušel hru bez brankaře, ale už nic nestihli. Naopak výhru pečetil Dohnal trefou do prázdné branky. Gepardi berou skvělé 3 body!

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Konec roku 2023 byl skvělý a ukazovali jsme stoupající tendenci. Jsem moc rád, že jsme dokázali navázat i prvním zápasem v roce 2024. Na Otrokovice jsme si věřili, protože jsme byli blízko už v listopadu ve Znojmě. Nyní se nám to povedlo za 3 body! Dovoluji si tvrdit, že jsme utkání téměř celou dobu kontrolovali z čeho mám obrovskou radost. Skvělý výkon podal Viki v bráně. Díky klukům za krásný výkon a 3 body, které nám pomohou k dosažení cíle do druhé poloviny sezóny.