30. 4. 2023, 00:00 hod.
SH Vodova

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín

0:9

Branky a nahrávky:13. Albert Hochman, 14. Štěpán Novotný, 14. Zdeněk Řehoř, 25. Vojtěch Jedlička, 34. Vojtěch Jedlička, 35. Zdeněk Řehoř, 36. Štěpán Novotný, 44. Filip Matula, 45. Viktor Hladík . Rozhodčí: Pavel Brückner - Marek Loskot. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení:0:0 .
ŠSK ZŠ Očovská Hodonín: Dekař (35.Voda) - Čejka, Šimko, Hojsák, Kročák, Fučík, Svrček, Bolom, Ryška, Rozbořil, Král, Švrček, Janíček, Svoboda, Pochylý, Belžík, Braha, Kotásek
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matýsek, O. Matula, Bednář, Dobrovolný, Rolinek - Hochman, Řehoř, Hladík, Bretfeld, Jedlička, Novotný, F. Matula

Hned od začátku působili Gepardi aktivněji, více se drželi na míčku a šance soupeře eliminovali pevnou obranou. Pokud se soupeř dostal do šance, byl v brance připravený skvělý Šimon Chmela, který podal heroický výkon. Po vzájemném oťukání a přelévání hry ze strany na stranu, kdy vynikali oba brankáři, se diváci dočkali první branky až v úvodu 13.minuty. Míček za polovinou hřiště vybojoval Albert Hochman a přízemní střelou poslal Gepardy do vedení. O minutu později prošel po pravém křídle Štěpán Novotný a od mantinelu z úrovně malého brankoviště prostřelil brankáře Hodonína k bližší tyčce. Po půl minutě nahazoval pro změnu z půlky hřiště na levé straně dlouhý míč Michal Matýsek a Zdeněk Řehoř ho tečoval do branky soupeře potřetí. Po první třetině čekal výsledek 0:3 ve prospěch Gepardů asi málokdo, zvlášť když ještě v čase 12:00 byl stav bezbrankový.

Druhá třetina nabídla obdobný obraz hry. Oba týmy útočili, obě obrany pracovaly konsolidovaně a zbytek šancí pokrývali výborní brankáři, ale stav zápasu se dlouho neměnil. Až ve 25.minutě vyslal Štěpán Novotný do úniku Vojtěcha Jedličku, který nekompromisně prostřelil strážce Očovské svatyně počtvrté. Tentýž hráč pak odešel dvě minuty před koncem na lavici hanby a nabídl možnost Očovu snížit stav utkání a vstřelit kontaktní branku. Skvěle pracující obrana však nedala soupeřům prakticky žádnou šanci.

V úvodu 34. minuty se zapisuje Vojtěch Jedlička do zápisu potřetí, tentokrát opět vstřelenou brankou. To už bylo na brankáře týmu, který byl v zápise veden jako domácí, moc a nechal se vystřídat. Nový muž v brance se ani neohřál a dostal přivítání v podobě branky Zdeňka Řehoře. Podíl na brance zapsal Viktor Hladík. Lavička Očova reagovala oddechovým časem. ale o utkání bylo rozhodnuto. Gepardi hráli s ohromnou lehkostí, zápas měli v tuto chvíli plně pod kontrolou s trenér Ondřej Dohnal tak mohl dát šanci všem hráčům. Krátce po time-outu Hodonína opět úřadoval Štěpán Novotný sedmou branou. Dvě minuty před koncem se do listiny střelců zapsal nejmladší hráč na hřišti Filip Matula. Stejný hráč pak asistoval u poslední branky v zápasu, kterou vstřelil Viktor Hladík.

Gepardi v semifinále zvítězili jednoznačným výsledkem a zaslouženě postoupili do finále.