Junioři
29.11.2023

U19: Vítězné loučení s rokem 2023

Redakce
B r n o - Juniorka odehrála v Tuřanech poslední zápas roku 2023. Podruhé zkřížila florbalky s týmem Atlas Blansko a rozhodně měla soupeři co vracet. Porážku z prvního turnaje vrátila Blansku i s úroky, bonusem pak je čisté konto pro Viktora Hladíka. Gratulujeme.
2023-2024 | 2.liga (JUN), 12. kolo
26. 11. 2023, 13:30 hod.
Sportovní hala Tuřany

FBK Atlas Blansko

FBC Gepardi Brno

0:6

Branky a nahrávky: 8. Vít Štěrba, 8. Michal Matýsek, 28. Tomáš Kuchař, 30. Albert Hochman, 34. Štěpán Novotný, 38. Albert Hochman. Rozhodčí: Jan Ponížil - Filip Havlík. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBK Atlas Blansko: Chabiča - Kobylka, Nechuta, Švarc, Nečas - Polák, Navrátil, Opletal, Konečný, Alexa, Holík, Hlaváček
FBC Gepardi Brno: Hladík - O. Matula, Matýsek, Dobrovolný Bednář, F. Matula, Boudný - Dohnal, Řehoř, Kuchař, Štěrba, Jedlička, Novotný, Bretfeld, Hochman, Novák

Hned od začátku se na hřišti objevoval jiný rys zápasu než v měření sil s Troopers. Tentokrát to byli Gepardi, kdo byl více na míčku, tvořil hru a dostával se do brankových šancí. Každá ze tří lajn Gepardů měla v úvodních střídáních šanci, bohužel většina střel skončila nad brankou Blanska. Až v úvodu osmé minuty se zmocnil na půlce hřiště míčku Štěpán Novotný, poslal míček uvolněnému Víťovi Štěrbovi, který s výborným krytím a potažením míčku překonal střelou k tyči brankáře Blanska poprvé. V téže minutě rozehrával Štěpán Dohnal z pravého křížku v útočném pásmu standardku, našel nabíhajícího Zdeňka Řehoře, který přiťuknul Michalovi Matýskovi a ten překonal brankáře Blanska podruhé. Zbytek třetiny byl ve snaze dobývání branky Blanska, ojedinělé pokusy Atlasu pokryl v pohodě chytající Viktor Hladík.

Téměř celá druhá třetina byla ve znamení snahy Gepardů navýšit náskok, ale nepřesné zakončení, menší tlak ze druhé vlny a slušný výkon brankáře Blanska jim stáli v cestě. Až po skončení přesilové hry tři minuty před koncem druhé periody se dostala po ukázkové kombinaci první lajna Gepardů do útočného pásma a Tomáš Kuchař zametl z bezprostřední blízkosti míček do branky Blanska. V poslední minutě druhé třetiny se dostala ke slovu také třetí pětice. Jan Bretfeld v před brankovém prostoru vystihl rozehrávku. posunul na Vojtěcha Nováka, ten přímo před brankářem přihrál zcela volnému Albertu Hochmanovi, pro kterého nebyl problém zasunout balónek do odkryté klece.

I třetí třetina přinesla dvě branky do sítě Atlasu. Tři minuty po začátku periody předvedl po přihrávce Tadeáše Bednáře úchvatné sólo Štěpán Novotný. Prošel dvě třetiny hřiště, obhodil si celkem tři hráče Blanska a střelou pod víko přidal pátý gól Gepardů. Poslední slovo měla opět třetí pětice. Filip Matula poslal krosový pas od pravého mantinelu Albertu Hochmanovi a ten střelou do vinglu potvrdil vzestup svojí formy. V posledních minutách hry se snažili Gepardi ještě navýšit skóre, ale staré známé bolesti s nepřesnou střelbou a špatnou dorážkou s přidanou hodnotou výkonu brankáře Blanska jim stály v cestě. na druhou stranu disciplinovanou hrou dozadu pomohla obrana Gepardů k prvnímu čistému kontu výborně chytajícímu Viktoru Hladíkovi.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Jsem rád, že druhé utkání dopadlo daleko lépe a Blansku jsme oplatili porážku z úvodu soutěže. Podali jsme disciplinovaný výkon, oporou nám byl Viki Hladík, který si zaslouženě připsal první nulu. S čím spokojen být nemohu, je střelecká produktivita. Šest vstřelených branek je dost, ale šancí jsme měli aspoň na dvojnásobek, nevyužité šance prostě zamrzí. Čeká nás teď delší pauza, víme, v čem nás tlačí bota a máme prostor na zlepšení.