25.09.2023

Premiéra jako hrom: Gepardi si v lize připisují první tři body

V sobotu byla zahájena Jihomoravská liga mužů. Pro Gepardy se jedná o premiéru ve vyšší soutěži. A byla to parádní premiéra: tři body, tři branky nových hráčů, tři asistence Ondřeje Dohnala a tři junioři v sestavě, z nichž Ondra Matula si připsal svůj vůbec první start v týmu mužů.
2023-2024 | JM Liga, 1.kolo
23. 9. 2023, 09:00 hod.

Orel Dolní Bojanovice

3:5

Branky a nahrávky: 5. František Jansa (Adam Horňák), 28. Filip Němec (Adam Horňák), 45. František Jansa (Adam Horňák) - 12. Štěpán Dohnal (Ondřej Dohnal), 15. Jan Svoboda (Petr Šubrt), 18. Štěpán Dohnal (Ondřej Dohnal), 18. Petr Šubrt (Jan Svoboda), 20. Ondřej Beránek (Ondřej Dohnal). Rozhodčí: Bruno Weber - Vojtěch Eliáš;. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení:0:1 .
Orel Dolní Bojanovice: Hubačka- Košutek Ja., Fiala, Lunda, Straka, Fialka, Horňák, Kaňa, Sukup, Jansa, Němec, Ištvánek, Košutek Ji.
FBC Gepardi Brno: Zrza - Beránek O., Vorba, Trunda, Martínek, Matula O., Hrubý - Dohnal Š., Dvořák, Dohnal O., Štěrba, Svoboda, Šubrt, Kinc, Kuba M.

Hned od první minuty nabral souboj dvou nováčků v Jihomoravské lize vysoké tempo. Obě mužstva nastoupila s chutí a se snahou vstřelit branku co nejrychleji. To se povedlo domácímu celku v 5. minutě hry. Po dlouhém pasu se dostal do pravého obranného rohu Gepardů Horňák, přesnou přihrávkou našel volného Jansu a ten nekompromisní střelou z dálky nedal Zrzovi šanci. Gepardi poté provedli drobné korekce v sestavě, a ještě rychleji se dostávali do šancí. V 11.minutě však přišla těžká chvíle pro hráče v modrých dresech, na trestnou lavici putoval Petr Šubrt za sekání a domácí tak dostali možnost navýšit svoje vedení v přesilové hře. Uplynulo však jen 30 sekund a z gólu se naopak radovali Gepardi. Po zákroku rozehrával míček Vilém Zrza, poslal vedle sebe Matěji Vorbovi, který našel na středu hřiště volného Ondřeje Dohnala. Ten obešel svého protivníka a poslal přihrávku na pravé křídlo Štěpánovi Dohnalovi, který přesnou střelou vyrovnal. Bojanovice měly ještě minutu a půl početní výhody, ale skvěle hrající obranná čtveřice Gepardů jim nedala šanci. Minutu před koncem první třetiny rozehrávali Gepardi míček z levého útočného rohu. Petr Šubrt přiťuknul Janu Svobodovi, který z těžkého úhlu zaznamenal svoji premiérovou branku v Gepardech. Gratulujeme!

V úvodu druhé třetiny Gepardi kontrolovali míček a po dvou minutách se radovali ze třetí branky. Po založení útoku v obranné třetině Gepardů a po dvou přihrávkách na ose Štěpán Dohnal – Ondřej Dohnal – Štěpán Dohnal se mladší z bratrů ukázkově trefil do pravého horního růžku branky Bojanovic. A po 19 sekundách bylo ještě veseleji. Na levém křídle doslova vymotal Jan Svoboda dva hráče Bojanovic, našel volného Petra Šubrta, který střelou k bližší tyči oslavil návrat do Gepardů první brankou. O dvě minuty později přišla další gólová oslava návratu, Po odpískaném faulu rozehrával ihned Ondřej Dohnal z levého mantinelu a přesným pase našel volného Ondru Beránka, který si ukázkově řekl o míček v době, kdy se Bojanovice ještě chystaly do herního postavení, a střelou z první překonal jejich brankáře popáté. Opět gratulujeme k první brance po návratu! Uplynuly další dvě minuty a přišla pro Gepardy nejtěžší chvíle v zápasu. Nejprve byl vyloučen Matěj Vorba na 2 minuty za vrážení a následně obdržel další dvojku za protesty, Gepardy tak čekalo čtyřminutové oslabení V jeho necelé polovině ještě přišlo vzájemné vyloučení Káni a Petra Šubrta, který chránil skvěle chytajícího Viléma Zrzu za hranicemi pravidel. Pokračovalo se tedy v přesilovce, ovšem v poštu 4 na 3. Gepardi tato oslabení zvládli naprosto dokonale, bránící osmička, resp. šestice hráčů, kteří v oslabení rotovali odvedli neskutečnou práci. Z branky se Bojanovice radovali až necelé tři minuty před koncem druhé třetiny po zbytečné ztrátě míčku Gepardů v obranném pásmu.

Třetí třetina přinesla stále obdobný obrázek hry Gepardi se dostávali lehčeji do šancí, drželi míček pod kontrolou a Bojanovicím docházely síly. Do šancí se jejich hráči dostávali jen v početních výhodách a tu poslední, deset sekund před koncem utkání, využili. Stanovili tak konečný výsledek na 5:3 pro Gepardy, kteří si připsali první body ve vyšší soutěži.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Jsem nesmírně rád za úspěšný vstup do soutěže. Po úvodních několika střídání jsme byli nuceni udělat změny v sestavě, abychom se dostali pořádně do tempa, což se podařilo a přineslo své ovoce. Klobouk dolů za odehraná oslabení. Myslím si, že jsme soupeře přehrávali v závěru i fyzicky, měli jsme ve hře velmi dobré pasáže, ale jsou věci, které musíme zlepšovat. Skvělým počinem jsou trefy všech nových hráčů. Moc jim gratuluju a všem klukům patří dík za předvedenou hru.