23.11.2023

Zaplněná hala ve Šlapanicích slavila další výhru Gepardů

Velmi těžké utkání absolvovlai Geaprdi v nedělním druhém zápase. Tým z Dubňban porazil ve svém prvním záape Aligators a ukázal, že se s ním rozhodně musí počítat. Průběh zápasu tuto predikci jen potvrdil.
2023-2024 | JM Liga, 8.kolo
19. 11. 2023, 13:30 hod.
ZŠ Šlapanice

F.A.T.R. Dubňany Škorpioni

5:2

Branky a nahrávky: 4. Štěpán Dohnal, 8. Ondřej Dohnal, 28. Ondřej Dohnal, 43. David Dvořák, 43. Štěpán Dohnal - 37. Ondřej Lorenc, 44. Ondřej Lorenc;. Rozhodčí:Vojtěch Eliáš - Tomáš Otruba . Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Vizina - O. Beránek, J. Kuchař, Vorba, Hrubý, Trunda, Matula - Š. Dohnal, Svoboda, O. Dohnal, Martínek, L. Beránek, Hájek, Kuba, Dvořák, Novotný, T. Kuchař, Štěrba.
F.A.T.R. Dubňany Škorpioni: Bábíček (43.Varo) - Picka, Grufík, Kubálek, Kordula - Čejka, Lorenz, Jedlička, Zemský, Jordán, Procházka, Výleta, Můčka, Taibl

Dubňany disponují velmi zkušeným mužstvem, což prokázali ve svém prvním měření sil, Gepardy tak čekal nakonec těžší zápas, než jak predikovala tabulka. Hráči v zelených dresech navíc vyrukovali do zápasu s osobní obranou, kterou zvládali velmi dobře a udělali zápas hodně nepříjemným.

Už od prvních minut bylo patrné, že Gepardi se budou snažit více tvořit, Dubňany pak spoléhat na rychlé přečíslení a vybojované míčky. Ve třetí minutě zápasu se míček dostal do levého horního rohu z pohledu Gepardů, kde o něj svedl úspěšný souboj Ondřej Dohnal, našel přesnou přihrávkou před brankou osamoceného Štěpána Dohnala a pro něj nebyl problém poslat míček za záda brankáře. Koncem šesté minuty dostali Gepardi možnost zahrát si přesilovou hru. Celou dobu byli na míčku a ohrožovali branku soupeře. Úspěšnou tečkou přesilovky byla branka Ondřeje Dohnala tři sekundy před vypršením trestu. Od pravého mantinelu mu nabil křížnou přihrávkou Ondřej Beránek.

Další branky se dočkali diváci až ve druhé třetině, resp. dvě minuty před jejím koncem. Z rychlého protiútoku a po kombinaci téměř celé první pětky byl na konci akce opět Ondřej Dohnal.

Branky se dočkal i F.A.T.R. Na začátku třetí třetiny sice odehrál svoje druhé oslabení, tentokrát jej však hráči v bílém neukončili brankou. Naopak krátce po vypršení trestu Zemského se prosadil Lorenc střelou ze střední vzdálenosti pod horní tyčku. Kontaktní branka Dubňany povzbudila, jejich trenér dokonce si vyžádal oddechový čas, aby vybrali správnou taktiku na obrat v zápasu. Ten naštěstí pro Gepardy nenastal. Počátkem čtyřicáté třetí minuty, tedy tři minuty před koncem, zaúřadovala třetí pětka Gepardů. Ondřej Matula poslal míček před branku Dubňan, kde jej pohotově uklidil do sítě David Dvořák. A za půl minuty bylo ještě veseleji. F.A.T.R. zahrozil sice ihned po buly protiútokem, ale rychlou kombinací se první pětka Gepardů dostala do útočného pásma, dvakrát obkroužila branku Dubňan, pak Jan Svoboda lehce posunul míček na Štěpána Dohnala a ten se trefil přímo "pod víko". Pro Jana Svobodu se jednalo o druhou asistenci v tomto utkání, pro brankáře hostů pak zápas skončil, neboť byl po této brance (dvě a půl minuty před koncem) střídán. Zápas však ještě neskončil, poslední slovo měl minutu před koncem Lorenc, který po rychlé rozehrávce na 1/3 hřiště prostřelil Vizinu stejně dobře umístěnou střelou jako u první své branky.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Důležitý zápas, důležité vítězství. Máme za sebou daleko těžší zápas než dopolední, ale myslím, že jsme ho zvládli se ctí. Jsem moc rád, že si zahrát mohli všichni kluci, co tu dneska byli, musím vyzdvihnout dnes celou obranu a oba brankáře, jak Vilda Zrza, tak Kuba Vizina byli oporami a v obou zápasech základním stavebním prvkem. Do dalších zápasů jdeme s pokorou a odhodláním, stále máme na čem pracovat. Moc děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci dnešního turnaje a všem divákům, kteří si našli cestu do haly a vytvořili pekelnou atmosféru.