03.12.2023

Ve vyrovnaném zápase vybojovali Gepardi bod v posledních vteřinách zápasu

Nedělní dopoledne přineslo první prosincové zápasy Ligy jihomoravského kraje. Gepardi nastoupili v prnvím měření sil proti Aligators a bojovali o udržení čelních příček v tabulce.
2023-2024 | JM Liga, 9.kolo
3. 12. 2023, 10:30 hod.
SH Valtice

Aligators U21 C

2:3p

Branky a nahrávky: 9. Lukáš Beránek, 45. Lukáš Beránek - 3. Luboš Dostál, 6. Šimon Grega, N Dominik Král . Rozhodčí:Tomáš Slabý - Martin Kozáček . Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení:0:0 .
FBC Gepardi Brno: Vizina - Beránek O., Kuchař J., Martínek, Vorba, Matula, Trunda - Dohnal Š., Grega, Dohnal O., Hájek, Beránek L., Kuchař T., Štěrba, Dvořák, Kinc
Aligators U21 C: Dvořák - Hladký, Pučálka, Kučera, Jakubec, Kořínek, Španěl, Dostál, Král, Grega, Vaverka, Růžička, Král, Horák, Severa

Zápas na menším hřišti ve Valticích sliboval od začátku atraktivní podívanou. Od začátku zápasu bylo vidět řadu soubojů a pěkných akcí, ozdobou byli na obou stranách brankáři. Poprvé se do listiny střelců zapsali Aligátoři již ve třetí minutě. Následně měli Gepardi možnost hrát přesilovou hru, ale i když byli na míčku dobře postaveni, k vážnější šanci se nedostali. Naopak to byli Aligátoři, kteří krátce po skončení přesilovky odskočili na dvoubrankový náskok. Hra se posléze vyrovnala a přibylo více soubojů. Více šancí měli Aligátoři, ale recept na rozchytaného Vizinu nenašli.

Od druhé třetiny změnili Gepardi trošku rozestavní a úspěšně zbrzdili snahu Aligátorů. K vidění byl velmi pěkný a atraktivní florbal plný šancí a soubojů. Hra byla opravdu vyrovnaná. Postupem času začali mít Gepardi více ze hry a k větší radosti jim chybělo jen přesnější zakončení.

Třetí třetina byla bojem o každý centimetr hrací plochy. Gepardi hráli hodně aktivně, Aligátoři se postupně zatahovali do zabezpečené obrany a snažili se udržet svůj dvoubrankový náskok. To se jim nakonec nepodařilo. V přesilovce zhruba v polovině třetí třetiny zaúřadovala druhá lajna Gepardů a po přihrávce Václava Hájka zametl z bezprostřední blízkosti před branou míček za záda výborného brankáře Dvořáka Lukáš Beránek. Hra získávala na grádech a hráči v modrých dresech se doslova zatlačili na polovinou Aligátorů. Ve čtyřicáté druhé minutě navíc dostali Gepardi opět možnost hrát přesilovou hru. Během ní vyžili i oddechového času a v jejím závěru odvolali brankáře a pokračovali v početní výhodě i po vypršení trestu. Odměnou za jejich aktivní přístup a skvělou hru byla vyrovnávací branka sedmnáct sekund před koncem zápasu, kterou vsítil opět Lukáš Beránek po pasu Matěje Vorby. Posledních sedmnáct sekund už Gepardi spíše bránili a snažili se držet míček z bezpečné vzdálenosti od Vizinovi branky, naopak Aligators se ještě v několika málo vteřinách pokoušeli vrátit skóre ve svůj prospěch, naštěstí proto Gepardy neúspěšně.

V samostatných nájezdech pak více stálo štěstí při Aligátorech, kteří proměnili hned svůj první pokus, bohužel střelci Gepardů tak úspěšní nebyli. Přesto si z tohoto zápasu odvážejí zaslouženě vybojovaný a cenný bod.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Jednou to přijít muselo, prohra s Aligátory sice mrzí, z mého pohledu jsme ale vybojovali bod. Nesmírně si cením přístupu kluků v tom, že jsme se podruhé v sezóně dokázali vrátit do zápasu a vydržet tempo až do posledních vteřin. Vyrovnávací branka byla zcela zasloužená a získaný bod odpovídá i průběhu hry. Soupeři gratulujeme, pro nás se nemění nic, jdeme dále zápas od zápasu. je před námi ještě dlouhá cesta.