Muži
18.12.2023

Rozhodla třetí třetina - plno rychlých branek zlomilo Buldoky

Redakce
V předposledním zápase roku 2023 se podruhé v sezóně utkali s Buldoky. Proti prvnímu měření sil se nejednalo o divokou přestřelku, ale o taktický výkon, byť i branek padala spousta.
2023-2024 | JM Liga, 11.kolo
17. 12. 2023, 09:00 hod.
SH Rousínov

FBC Gepardi Brno

Bulldogs Brno "B"

9:3

Branky a nahrávky: 24. Štěpán Dohnal, 30. Václav Hájek, 30. Vít Štěrba, 32. Vít Štěrba, 34. Štěpán Novotný, 34. Lukáš Beránek, 37. Štěpán Trunda, 42. Václav Hájek, 44. Ondřej Beránek - 11. Adam Konečný, 29. Jan Novotný, 31. Jan Frydrych;. Rozhodčí: Zdeněk Mlčoušek - David Zástřešek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.
FBC Gepardi Brno: Zrza - Beránek O., Kuchař J., Vorba, Hrubý, Martínek, Matula, Kuba - Dohnal Š., Svoboda, Novotný, Hájek, Beránek L., Trunda, Štěrba, Dvořák, Kinc.
Bulldogs Brno "B": Kotrla - Weiser T., Frydrych, Schulz, Staněk, Konečný, Urbánek, Hušek, Weiser M., Galanský, Novotný

Po vzájemném oťukávání bylo jasné, že oba soupeři by neradi odšpuntovali brankové dostihy jako v posledním měření sil. Z počátku se do více šancí dostávali Buldoci, ale výborný Vilém Zrza v brance měřil jejich šance. Až v jedenácté minutě poslala obrana Buldoků dlouhý pas do levého rohu hřiště z pohledu Gepardů na Huška, který našel krosovou přihrávkou nabíhajícího Konečného a ten poslal střelou do protipohybu brankáře Buldoky do vedení. Šanci na vstřelení branky měli Gepardi při sehrání standardní situace v posledních minutách první třetiny.

Srovnání se dočkali až téměř v polovině druhé periody. Ze středu hřiště v obranném pásmu poslal Jan Kuchař pas k mantinelu na Ondřeje Beránka, ten prodloužil míček na Štěpána Dohnala a pro něj nebyl problém polovysokou střelou srovnat. Buldoci se ale ještě těsně v závěru třetiny vrátil do vedení díky zaváhání Gepardů na středu hřiště a střele Novotného. Radost z vedení však trvala jen 22 sekund. Michal Kuba na středu hřiště přesně vystihl výhoz brankáře a blokem poslal míček k Václavu Hájkovi, který s přehledem trefil odkrytou půlku svatyně Buldoků. Opět se začínalo od nuly a opět se na branku čekalo jen dvacet sekund. Aktivně hrající třetí pětka Gepardů skvěle zabojovala v poslendí půlminutě o míček v obranném pásmu Bulldoků a David Dvořák předložil Vítku Štěrbovi na florbalku tutovku. Střelec branky, která poslala Gepardy poprvé do vedení se z branky radoval dokonce ještě dříve, než míček přešel definitivně brankovou čáru a potvrdil ho hvizd rozhodčího.

Start třetí třetiny vyšel lépe Buldokům. Ti srovnali hned v první minutě Frydrychem opakovanou střelou přes blok. Ale ze strany Buldoků to bylo již vše. Za sedmnáct sekund po srovnání vrátil Gepardům vedení Vít Štěrba. A když se premiérově mezi muži poprvé prosadil po samostatném průniku přes celé hřiště střelou "pod víko" akci Štěpán Novotný a prakticky ihned po něm Lukáš Beránek po zisku míčku z buly (obě branky dělili tři sekundy!!), bylo o výsledku rozhodnuto. Time out Buldoků zvýšil jejich tlak, ale přinesl také zbytečné vyloučení. Přesilovku Gepardi nevyužili, ale trefili se prakticky ihned po jejím skončení. Rozehrávku standardky provedl Václav Hájek, do střelecké listiny se zapsal Štěpán Trunda zametení odraženého míčku. Přesilovky se dočkali také Buldoci, branku v ní však slavili Gepardi. Bránící čtyřka skvěle vytlačovala útočnou pětici Buldoků, získala míček a takticky vyspělým výkonem se po perfektní práci Lukáše Martínka zapsal co by střelec v oslabení Václav Hájek. Posledním střelcem utkání se stal Ondřej Beránek, který si vykličkoval z vlastního pásma a po narážečce s Janem Svobodou ukončil střeleckou část zápasu. Na výsledku a vysokém vítězství Gepardů nezměnilo nic ani poslední vyloučení a následná přesilovka Buldoků v posledních 57 sekundách.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Rozpačitý start, rychlé branky a jasná dominance ve třetí třetině. Tak by se asi dal shrnout zápas. Nám vyšlo vše, na co jsme sáhli, kluci poslední třetinu odehráli na vlně. Velkým stínem je nešťastné zranění Matyho Vorby, který nám bude chybět ve druhém zápase. Klukům obrovský dík, protože Buldoci jsou siný tým, ale asi jsme se na ně dobře připravili, byli trpěliví a využili všechny šance.