28.03.2023

Snový začátek rozhodl o výhře nad Židenicemi

Pěti brankami v první polovině úvodní třetiny Gepardi rozhodli o svém dalším vítězství a do tabulky si připisují cenné tři bodíky.
2022-2023 | JM přebor, 17. kolo
25. 3. 2023, 09:00 hod.
SH Rousínov

K1 Florbal Židenice B

6:2

Branky a nahrávky:2. Štěpán Dohnal, 3. Štěpán Dohnal, 5. Štěpán Dohnal, 7. Ondřej Dohnal, 7. Jan Kuchař, 14. Štěpán Dohnal - 13. Lukáš Martinek, 24. Jakub Skopal . Rozhodčí: Jiří Chromek - Robin Hromeček. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení:0:0 . Diváci: 25.
FBC Gepardi Brno: Vizina - Martínek, Vorba, Hladký, J. Kuchař, Hrubý - Š. Dohnal, Beránek, O. Dohnal, Trunda, Kinc, T. Kuchař, Štěrba, M. Kuba
K1 Florbal Židenice B: Janča - Picka, Pietropalo, Daniel, Peitl- Skopal, Hons, SIkora, Tuček, Krahula, Vývoda

Ihned od začátku zápasu to byli Gepardi, kteří se tlačili k brance Židenic. V polovině druhé minuty zahrávali hráči v modrých dresech standardní situaci a bratské souhra Ondřeje a Štěpána Dohnalů přinesla první branku v síti Draků. O minutu a pár sekund se situace opakuje se stejným výsledkem, dvě minuty na to kompletuje Štěpán Dohnal hattrick, zřejmě nejrychlejší v historii Gepardů. Mezi třemi brankami utekly dvě minuty a čtyřicet devět sekund. V šesté minutě si odchází na trestnou lavici odpočinout Tuček a nabízí Gepardům možnost přesilové hry. Hráčům v modrých dresech stačilo na její využití dvacet sekund. Po skvělém pasu Matěje Vorby zvyšuje na 4:0 Ondřej Dohnal. A když o dvacet sekund navyšuje dalekonosnou pumelici Jan Kuchař na 5:0, zdá se být o výsledku jasno. Židenice se ale nevzdávají, berou si oddechový čas a snaží se s výsledkem něco udělat. Dostávají se více do šancí a tlačí na perfektně pracující obranu Gepardů. V poslední minutě se ji za přispění Gepardů daří vstřelit kontaktní branku, odražený míček se nešťastně odráží od nohy obránce.šelem.

Začátek druhé třetiny byli Židenice aktivnější a ihned po bully zaměstnali jejich hráči výborně chytajícího Jakuba Vizinu. Ihned z protiútoku po výhozu gólmana Gepardů se míček dostává k Lukáši Beránkovi, který posunuje na Štěpána Dohnala a ten střílí šestou branku.domácího mužstva.Na stavu hry se ale nic nemění, Židenice bojují o každý centimetr hřiště, hlavně přechod jejich druhé lajny dává Gepardům zabrat, ale bez úspěchu. K vidění je aktivní florbal na obou stranách, vůbec nekoresponduje s výsledkem na ukazateli skóre. Až v závěru druhé periody se Draci dočkali a Skopalem snížili na 2:6.

Ve třetí třetině byl k vidění stále pěkný florbal, přibývalo však zbytečných soubojů, rozhodčí ponechali hru ve volnějším tempu, ale přes mohutné šance na obou stranách se diváci další branky nedočkali.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): O výsledku zápasu rozhodl výborný úvod. Kluci se tlačili do šancí, padlo nám tam úplně všechno. Respekt Židenicím za to, že zápas nezabalili, v závěru nám hodně zatápěli, ale díky perfektní obranné hře všech hráčů jsme nepřipustili drama. Jsme vděčni za další výhru a doufáme, že ve zbývajících zápasech potvrdíme naše kvality a ambice.