20.12.2022

Další body do tabulky, Shooters v dramatickém zápase nebyli proti Gepardům úspěšní

Druhý zápas přinesl výhru Gepardů. Toto vítězství se nerodilo vůbec snadno, možná proto má stejnou váhu jako výhra z prvního zápasu.
2022-2023 | JM přebor, 10. kolo
17. 12. 2022, 14:00 hod.
SH Kuřim

Shooters Beta Stars

2:4

Branky a nahrávky: 15. David Vaníček, 38. Vojtěch Koudelka - 7. Štěpán Dohnal, 22. Štěpán Dohnal, 38. Štěpán Dohnal, 39. Lukáš Martinek. Rozhodčí: Filip Havlík - Bruno Weber. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Shooters Beta Stars: Balla - Heger, Čepela, Válek, Tichoň - Koudelka, Bureš, Vaníček, Smekal, Wajda, Porwisz, Veselý
FBC Gepardi Brno: Zrza - Glos, Vorba, Hladký, J. Kuchař, Hrubý - Š. Dohnal, Trunda, O. Dohnal, Štěrba, Martínek, T. Kuchař

Druhý sobotní zápas měl úplně jiný ráz. Po skvělém florbalu následovalo lámání betonu.

Shooters postavili proti Gepardům dokonalý obranný val a spoléhali na dlouhé pasy a rychlé protiútoky svých křídel. Gepardi prakticky celý zápas bušili do plných, Po řadě průniků a šancí se z jediné branky první třetiny radoval Štěpán Dohnal po nahrávce Ondřeje Dohnala.

Krátce po startu druhé třetiny se povedlo Shooterům vyrovnat. Následovalo další dobývání obranného pásma Shooters. Klid na florbalky přinesla Gepardům opětovná spolupráce bratří Dohnalů, na konci akce stál opět Štěpán.

Třetí třetinu zahájila přesilová hra Shooters, po zbytečném faulu si šel na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici Vítek Štěrba.Obraz hry se prakticky nezměnil, Gepardi se snažili překonat zahuštěnou obranu domácích, ti se snažili kontrovat z rychlých protiútoků a po celou třetí třetinu to vypadalo, že brankové hody již skončily. Oba týmy si postupně před závěrem vybrali oddechový čas a paradoxně Gepardům příliš nepomohl, po půl minutě po jeho skončení přišlo vyrovnání. Nájezdy však Gepardi odmítli už po deseti sekundách hry. Míček se dostal k Ondrovi Dohnalovi, který rychlou přihrávkou našel volného Štěpána Dohnala a ten krásnou střelou z první vrátil Gepardům vedení. Nutno dodat, že po nejkrásnější brance zápasu. Pro Shooters to byl docela šok, vrhli všechny síly do útoku, ale ani ne za minutu byla jejich příliš agilní hra potrestána dvouminutovým trestem. Nabídnutou přesilovku Gepardi využili Lukášem Martínkem, který si šel pro zasloužený gól a půl minuty před koncem stanovil konečný výsledek na 4:2 pro modrožlutý tým.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Úplně jiný zápas než proti Bulldogs. Shooters nastoupili se zahuštěnou obranou, která nám dělala problémy, ale musíme se naučit hrát i proti takto sveřepě bránícím se soupeřům. Jsem nesmírně rád, že vyrovnávací branka nás nesložil, naopak jsme nejkrásnější brankou šli opět do vedení a připsali si další důležité vítězství.