20.12.2022

Druhé vzájemné měření sil s Buldoky vyznělo jasně pro Gepardy

Sobotní program v Kuřimi nabídl důležitý zápas Gepardů proti Buldoků o čelo ligové tabulky. Po skvělém výkonu korunovaném šesti brankami a precizní obranou si odnášejí výhru Gepardi.
2022-2023 | JM přebor, 9. kolo
17. 12. 2022, 10:15 hod.
SH Kuřim

Bulldogs Brno "B"

6:2

Branky a nahrávky: 14. Tomáš Kuchař, 15. Ondřej Dohnal, 17. Štěpán Trunda, 21. Matěj Vorba, 34. Ondřej Dohnal, 38. Štěpán Trunda - 29. Petra Krejčíková, 30. Jan Przeczek. Rozhodčí: Vojtěch Polách - Filip Havlík . Vyloučení:0:0 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Vizina - Glos, Vorba, Hladký, J. Kuchař, Hrubý - Š. Dohnal, Trunda, O. Dohnal, Štěrba, Martínek, T. Kuchař, M. Kuba
Bulldogs Brno "B": Kotrla- Krejčíková, Šimeček, Šulc, Doležal - Urbánek, Konečný, Bžoněk, Przeczek, Weiser, Hušek.

Utkání dvou týmů z čela tabulky nabídlo velmi zajímavý a na tuto soutěž hodně atraktivní florbal. Od první minuty se soupeři vzájemně oťukávali, prim hráli především brankáři a důsledné obrany. Šance se objevovali na obou stranách, ale žádné nevedla v první třetině ke vstřelené brance.

Druhou třetinu odšpuntoval Tomáš Kuchař, kdy krásnou střelou z levého křídla zužitkoval nahrávku Vítka Štěrby. Půl minuty na to se Gepardi radovali ze vstřelené branky podruhé po samostatné akci Ondřeje Dohnala. Neuplynuly ani dvě minuty a stav na ukazateli skóre se opět změnil. Třetí branku do sítě Buldoků poslal Štěpán Trunda. A když ve 21. minutě překonal Matěj Vorba po přiťuknutí míčku od Ondřeje Dohnala brankáře Buldoků počtvrté, bylo toho na favorita příliš a vyžádal si oddechový čas. V něm došlo k drobnému přeskupení formací hráčů v oranžovém, ale Gepardi pokračovali v precizní obraně a šance Buldoků prakticky všechny anulovali, zbytek pochytal skvěle chytající Jakub Vizina.

Začátek třetí třetiny patřil Buldokům. Nejprve střelou z dálky snížila Krejčíková, chvíli na to ukázal svoje florbalové umění Konečný.Gepardi ale drama odmítli připustit a přidali pátou branku po sólu Ondry Dohnala téměř přes celé hřiště. Tato branka zbrzdila snahu Buldoků o obrat v zápase. Sice se objevovali šance a snaha jít dopředu, ale obraná hra Gepardů snesla nejpřísnější parametry. Konečnou podobu výsledku pak dal dvě minuty před koncem Štěpán Trunda.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Viděli jsme hodně kvalitní zápas, ve kterém jsme prokázali větší vůli po vítězství. Důležitými momenty byl start druhé třetiny, kde jsem si vybudovali dostatečný náskok, druhým důležitým momentem byla akce Ondry Dohnala při páté brance a perfektně odmakaný závěr. Klukům patří uznání a velký dík za to, jak k tomuto zápasu přistoupili.