05.10.2022

Tým mužů si připisuje v těžkém zápase další výhru

Náročné zápasy čekaly v neděli v Tuřanech Gepardí A-tým. Jeho formu prověřili v prvním měření sil silný celek Florecu Brno.
2022-2023 | JM přebor, 3. kolo
2. 10. 2022, 09:00 hod.
SH Tuřany

Florec Brno

1:4

Branky a nahrávky: 18. Michal Dýr - 2. David Dvořák, 4. Lukáš Beránek, 29. Matěj Vorba, 35. Tomáš Kuchař. Rozhodčí:David Lovas a Radek Olšina . Vyloučení:3:3 + Císař (Flo) 2+2 . Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Florec Brno: Mayer - Gol, Hofrichter, Janek - Mošat, Dýr, Císař, Zvolánek, Vrba, Opiol, Pliška
FBC Gepardi Brno: Vizina - Š. Dohnal, Kuchař, Vorba, Glos - Kinc, Beránek, O. Dohnal, Martínek, Dvořák, T. Kuchař, P. Kuba, Zrza, M. Kuba.

Od začátku bylo vidět, že Florec se bude snažit aplikovat stejnou hru, se kterou opanoval loňský ročník. Tvrdé souboje, přesná hra na míčku, důraz před brankou soupeře. Gepardi naopak svoji hru zrychlili dobrými přechody do pásma. Skóre se začalo měnit hned v úvodu první třetiny. Po minutě hry překonal brankáře Florecu David Dvořák po nahrávce Ondřeje Dohnala. Minutu na to si šel poprvé odpočinout na trestnou lavici Císař. Přesilovka Gepardů trvala rovných šestnáct sekund. Ondřej Dohnal našel u pravé straně brankoviště Lukáše Beránka, který pohodlně navýšil náskok Gepardů na rozdíl dvou branek. Hra se postupně hodně přiostřovala, Florec se doslova tlačil před branku Jakuba Viziny a přibývalo drobných zákroků za hranou na obou stranách. Přesilovou hru si zahráli v polovině třetiny opět Gepardi a při vyloučení Viléma Zrzy rovněž Florec, ovšem bez brankového úspěchu.

Ve druhé části hry si šel odpočinout na trestnou Michal Kuba a tuto přesilovku již Florec pěknou kombinační akcí využil. Hra se však stále vyostřovala, zákrok na Ondřeje Dohnala po odpískání zůstal nepotrestán a přibývalo ostřejších střetů, zejména na brankovišti. Po dalších dvou zákrocích Císaře dostali Gepardi možnost hrát čtyřminutovou přesilovku, která se přenášela i do třetí třetiny. Střelecky však jejich pokusy zlikvidoval brankář Florecu.

Z branky se přeci jen radovali Gepardi, krátce po skončení přesilovky napřáhl Matěj Vorba a poslal Gepardy do dvoubrankového vedení. Hra se dál kouskovala, stále bylo k vidění spousta zákroků a Gepardi šli v polovině třetiny do další přesilovky, kterou využili Tomášem Kuchařem z asistence Lukáše Martínka. Na stavu utkán už nezměnilo nic ani vyloučení Gepardů za špatné střídání v poslední minutě.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Nebyl to zrovna pohledný zápas, byl to boj od začátku do konce. Že s Florecem takové zápasy jsou víme moc dobře z loňska. Jsme rádi za vítězství, velkou skvrnou je ale zranění Lukáše Beránka.