19.09.2022

V premiéře nového ročníku uspěli Buldoci

Tým mužů vstoupil do nové sezóny v Blansku sobotu dvěma zápasy Jihomoravského přeboru B. První zápas sehráli Gepardi proti favoritovi soutěže celku Bulldogs Brno B
2022-2023 | JM přebor, 1. kolo
17. 9. 2022, 10:15 hod.
ČKD Blansko

Bulldogs Brno "B"

5:2

Branky a nahrávky: 3. Michal Bžoněk, 21. Maxim Kejř, 22. Michaela Žáková, 34. Michal Bžoněk, 37. Michal Bžoněk - 8. Lukáš Beránek, 10. Ondřej Dohnal. Rozhodčí: Filip Plaček - Martin Kozáček. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení:0:0 .

Diváci: 6
Bulldogs Brno "B": Kotrla - Galanský, Dmitriev, Šulc, Pospíšilová - Bžoněk, Doležal, Kejř, Urbánek, Šlosar, Žáková
FBC Gepardi Brno: Zrza - Hladký, Kuchař, Vorba, Glos - Dohnal Š., Beránek, L., Dohnal O., Kinc, Dvořák, Martínek, Kuba P.

Obě družstva vstoupila do zápasu aktivně, nebylo vidět rozdílu mezi nováčkem soutěže, který sestoupil z Jm. ligy a týmem, který loni obsadil 10.místo v tabulce.

Hned v úvodu párkrát zahrozili Gepardi nebezpečným útokem, ale byli to domácí Bulldogs, kteří se radovali z první vstřelené branky. Gepardi však nesložili ruce do klína a dále ohrožovali branku Bulldogs, první inkasovaná branka je vůbec nepoznamenala. Odměnou jim bylo vyrovnání z hole Lukáše Beránka po nahrávce Štěpána Dohnala. O pár minut později poslal do zaslouženého vedení tým ve žlutých dresech Ondřej Dohnal. Druhý zápis do bodování si za asistenci připsal Lukáš Beránek. První třetina tak skončila zaslouženým vedení Gepardů.

Od druhé třetiny se ráz zápasu postupně měnil. Hosté získávali na aktivitě, pobídkou jim byl neaktivní pohyb Gepardů a také nepříznivý stav na ukazateli skóre. Ve 21.minutě srovnal Kejř. O minutu později nabídli Gepardi Buldokům možnost hrát přesilovou hru po zákroku Lukáše Martínka, který rozhodčí vyhodnotili velmi přísně. Přesilová výhoda měla jepičí život. Po 22 sekundách překonala Viléma Zrzu po ukázkové kombinaci celé pětky Žáková a poslala tak Buldoky do vedení. Ve zbytku zápasu Gepardi opět srovnali hru, ale bohužel nedokázali překonat brankáře domácích.

Třetí třetina přinesla obdobný obraz hry, jako jsme viděli v prvních dvou částech zápasu. Gepardi začali hrát více disciplinovaně v obraně a dostávali se do větších šancí, ovšem tentokráte je zradila koncovka, Buldoci byli aktivní v průnicích dopředu a nenechali hru jen na Gepardech, toužili zápas definitivně zlomit ve svůj prospěch. K tomu jim mohla pomoci další přesilovka po vyloučení Ondřeje Dohnala, ale Gepardi sehráli oslabení na výtečnou. Přesto se z branek radovali hráči v černém. Minutu po skončení přesilové hry překonal Zrzu Bžoněk, tentýž hráč pak zkompletoval hattrick při nařízeném nájezdu. Také Gepardi měli možnost zahrát si přesilovku. Při třígólovém manku šli dvě minuty před koncem do početní výhody hrou bez brankáře. Bohužel přes ukázkové kombinace a držení míčku je i nyní zradilo zakončení. Z prvních bodů se tak radoval soupeř.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Bohužel, zápas nám pokazil desetiminutovka ve druhé třetině a zejména pak nepřesná koncovka. Je škoda, že jsme nedokázali vstřelit ještě jednu kontaktní branku, i když šance měli kluci obrovské. Přesto mám ze zápasu dobrý pocit, měli jsme tam víc pozitivních věcí a proti favoritovi jsme podali velmi slušný výkon.