29.09.2022

Dorost: Druhý zápas vyzněl jasně pro Buldoky

Druhý zápas našich dorostenců nevyšel vůbec podle představ a plánů. Brzké vedení Buldoků v podstatě určilo ráz zápasu, pro Gepardy je tento zápas velkým ponaučením.
2022-2023 | 2.liga JMK (DOR), 2. kolo
25. 9. 2022, 15:00 hod.
SH Maloměřice

Bulldogs Brno

5:1

Branky a nahrávky: 1. Michal Trnka, 3. Michal Trnka, 16. Adam Ištvan, 16. Tomáš Holánek, 42. Jan Vrašťák - 29. Viktor Hladík. Rozhodčí: Šimon Grega - Jan Karafiát . Vyloučení:0:1 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Bulldogs Brno: Vopálka - Švábík, Baláč, Blaha, Zhoř, Hanuš, Mazáč - Trnka, Vrašťák, Ištvan, Holánek, Čech, Poláček, Mrva, Válek,
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matýsek, Dobrovolný, Bednář, O. Matula, Rolínek - Hochman, Řehoř, Novotný, Bretfeld, F. Matula, Hladík

Zcela odlišný úvod proti prvnímu měření sil měl druhý zápas nedělního dvojkola v Maloměřicích. Hned v úvodu šli do vedení díky střele Trnky Buldoci po nulovém důrazu střelou z levého křídla. Tentýž hráč se zapsal do střelecké listiny podruhé hned dvě minuty po prvním úspěchu, Tentokrát střílel z pravé strany, když skákající míček přeskočil hůl našeho obránce a Trnka byl u něj dříve a přesnou střelou pod víko vytvořil Buldokům dvoubrankový náskok. Během zbývajícího času první periody těžili Buldoci z náskoku a Gepardi marně dobývali jejich branku.

Druhá třetina začala opět důrazem Buldoků a střeleckým úspěchem. Osamocený Ištván zůstal nepokrytý před Chmelovou brankou a pohodlně zužitkoval přihrávku z poza branky. O půl minuty později pak zarazil další hřebíček do rakve Gepardů v tomto zápase Holánek, který zužitkoval křížnou přihrávkou z levého křídla a z pravého mantinelu střelou z první de facto rozhodl o konečném výsledku. Gepardi se zmohli na čestný úspěch v podobě střely Viktora Hladíka, která si našla cestu za brankáře Buldoků.

Ráz druhé třetiny se přenesl i do závěrečného dějství. Gepardi se sice snažili o nápravu skóre, ale jak se říká, vůbec jim to tentokrát nelepilo. S obývajícím časem se jim na florbalky lepila nervozita. Buldoci měli "vyděláno", ale přece jen dokázali občas výrazně zahrozit. Odměnou za aktivní hru jim byla pátá branka, kterou vstřelili nepokrytý Vrašťák stojící přímo před brankou Gepardů. Zbytek zápasu se odehrál jen z povinnosti. Pro Gepardy má tato porážka hořkou příchuť a je zvednutým prstem do dalších bojů.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Tento zápas nám "nelepilo" vůbec nic. Soupeř potrestal naše individuální chyby a velmi brzy rozhodl o výsledku zápasu. Bohužel nám chyběla síla s vývojem utkání něco udělat, do toho jsme měli i kopec smůlu... i takové zápasy prostě jsou, je to sport. Pokud ale budeme chtít zopakovat úspěch z loňské sezóny, máme na čem pracovat a musíme spoustu věcí změnit. Klukům věříme, že dnešní výsledky je pořádně nakopnou a budou chtít zlepšeným výkonem tento zápas napravit v dalších bojích.