2025-2026 | Divize D, 4. kolo4. 10. 2025, 17:00 hod.
SH ZŠ Šlapanice
FBC Gepardi Brno
FBC Mohelnice
Branky: 16. Tomáš Kuchař, 21. Štěpán Novotný, 22. Jakub Hladký, 29. Tomáš Kuchař, 30. Ondřej Matula, 31. Štěpán Trunda, 48. Štěpán Novotný, 51. Ondřej Beránek, 60. David Dvořák, 62. Jakub Hladký - 8. Tadeáš Mikulička, 30. Lukáš Chuděj, 43. Tomáš Pudil, 52. Lukáš Chuděj, 52. Jiří Šincl, 54. Tomáš Pudil, 55. Tomáš Pudil, 56. Jindřich Novák, 60. Lukáš Chuděj;.
Rozhodčí: Jan Karafiát - Radek Olšina.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 0:2. V oslabení: 2:0.
Diváci: 80.
Střely na branku: 27:35.
Průběh utkání: .
FBC Gepardi Brno:
Bača - Beránek O., Vorba, Hladký, Matula F., Kuchař J. Bžoněk - Matula O., BEránek L., Novotný, Štěrba, Dvořák, Trunda, Hájek, Kuchař T., Poláček.
FBC Mohelnice:
Hrachovina - Novák, Kapl, Novotný, Dohnal, Šalda, Mikulička - Chuděj, Šindl, Procházka, Pudil, Kuba, Šula, Vytopil, Diblik, Mekyska, Bizek.
Po úspěšném buly byli aktivnější hosté. Drželi míček na svých florbalkách, ale marně hledali skulinu v prostoru, který výborně zajištovala pětice Gepardů. První zákrok brankáře viděli diváci až ve čtvrté minutě hry v podání domácího Bači. O minutu později prověřil strážce svatyně Mohelnic prudkou střelou kapitán domácích Ondřej Beránek. V sedmé minutě hry dostávají Gepardi možnost hrát přesilovku, ale po půl minutě hry přichází brejk Mohelnic, který byl zastaven nedovoleným způsobem a nařízené trestné střílení Mikulička s přehledem proměnil. Inkasovaná branka však nevzala Gepardům chuť do hry, naopak byli to právě hráči v modrých dresech, kteří zvýšili svou aktivitu. Do šancí se dostávají postupně Bžoněk, Beránek, Dvořák, Trunda a Novotný, jedinou šanci měli hostující v tomto úseku hry až ve třinácté minutě. O dvě minuty později se Gepardi dočkali zaslouženého vyrovnání. Hájek vybojoval míček a předložil jej Tomáši Kuchařovi, který při prvním startu v Divizi zapsal i první branku. Mohelnice kontrovala nastřeleným břevnem, ale do konce první třetiny se již zásadního neodehrálo.
Do druhé třetiny vstoupili Gepardi opravdu hodně aktivně a po vyjetí Novotného od mantinelu a jeho střel pod ruku brankáře Mohelnic poslal Gepardy do vedení. Minutu poté rozehrával Hladký volný úder po faulu na Štěrbu a z jedničky poslal míček příklepem do šibenice, 3:1. Následnou přesilovku ještě Gepardi nevyužili, ale brankové oslavy se dočkali ve dvacáté osmé minutě při vlastním oslabení po bratrské spolupráci Jana a Tomáše Kuchařových. Ovšem v přesilovce se radují i hosté, kteří po půl minutě po krosové přihrávce snižují na 4:2. V polovině zápasu rozehrávají Gepardi míček z levého horního rohu a rozehrávka vychází parádně, volný Ondřej Matula prostřeluje brankáře Mohelnic po páté. Uplynula minuta a jedna sekunda a další standardní situace, na míčku tentokrát Filip Matula nachází zcela volného Trundu a ejhle, Gepardi vedou 6:2. Domácí celek se rázem dostává do obrovské pohody, střídačka oslavuje každou z blokovanou střelu, každý vybojovaný míček, každý zákrok brankáře Bači. Závěr druhé periody je lehce nervózní, po přesilovce Gepardů následovala ještě vzájemná vyloučení po zaznění sirény. Gepardi vedou 6:2, ale co se odehraje v třetí části hry asi v tuto chvíli nikdo nečekal.
Nástup Gepardů je trošku klidnější, ale opět se objevuje jejich velká slabina, častá vyloučení. Za katr putuje Štěpán Novotný a hosté Pudilem se štěstím snižují. Na tuto branku ještě našli Gepardi recept a po samostatné akci, při které si vynutil faul a poskytnutou výhodu vrátil čtyřbrankový náskok Gepardům Novotný. Mohelnice pak začala obrovsky tlačit, objevuje se jejich dlouholetá zkušenost z vyšších soutěží proti mladému týmu a v polovině třetí třetiny dostávají šanci hrát další přesilovou hru. Nejprve ve vlastním oslabení upletl Ondřej Beránek osmou branku Gepardů, ale Mohelnice dokonale využívá početní výhody po další půlminutě. Třetí přesilovka, třetí branka za sebou a ve vzduchu je cítit drama. Neuplynula ani minuta skóre se opět mění. Mohelnice je na koni a snižuje Šinclem na rozdíl tří branek.Dvě minuty na to u si střídačka Gepardů bere time out po Pudilově brance, která nese pro Mohelnice pořadové číslo šest, jenže po time outu přichází další zbytečná ztráta míčku a snížení na rozdíl jediné branky. A to není zdaleka vše. Uplyne třicet sedm sekund a stav utkání je srovnán díky Novákovi. Poslední tři trefy režíruje nejlepší hráč Mohelnic Jiří Šincl perfektními přihrávkami do volných prostor. Pět minut do konce a je srovnáno. Konec: Vůbec ne. Závěr zápasu přinesl takové zvraty, které by nevymyslel ani scénárista Ordinace v Růžové zahradě. Krátce po srovnání hraje Mohelnice přesilovku, ale tentokrát funguje obrana Gepardů bezchybně. Mohelnice cítí šanci na výhru, více se drží na míčku, naopak z Gepardů jde cítit obava ze ztraceného zápasu. Na světelné tabuli svítí čas 19:42 a střídačka Gepardů vybuchuje nadšením. Dvořák nejprve míjí opuštěnou branku, ale vzápětí míček uklízí za záda brankáře Mohelnic. Zdá se být vše jasné. Jenže přichází buly, rychlý přechod, ztráta koncentrace a za 11 sekund je opět srovnáno. Autorem branky je Chuděj po nahrávce, koho jiného než Šincla. Jde se do prodloužení.
Hra tři na tři má spád, hraje se osobně a po minutě hry bere vše na sebe Jakub Hladký, prochází celým hřištěm a trefuje šibenici branky Mohelnic.Gepardi vítězí po prodloužení divokým skóre 10:9.
Ohlasy
Zbyněk Matýsek (Gepardi):Konec dobrý, všechno dobré. Po dvou třetinách jsme mysleli, že je vymalováno, ale ukázala se zkušenost soupeře. Dvou bodů si ceníme a těšíme se na další zápas. Děkujeme našim fanoušků, rozhodčím a soupeři za dramatický zápas.
Jiří Šincl (Mohlenice): Opět dobrý vstup vstup do utkání, soupeře jsme prvních 6-7 minut ani nepustili na míček, poté však kolaps a soupeř byl po zbytek dvou třetin lepším týmem. Zase jsme předvedli nestkutečný návrat do utkání, ale celkově pocity nic moc, takto hrát nechceme. Soupeři gratuluji k vítězství, rozhodčím a divákům za zápas.