08.12.2022

Dorost: Hladké vítězství nad Dragony, z Kyjova vezeme 4 body

Druhý sobotní zápas měli Gepardi plně pod kontrolou a Dragonům nadělili k Mikuláši předčasně deset branek.
2022-2023 | 2.liga JMK (DOR), 10. kolo
3. 12. 2022, 14:30 hod.
SOU Kyjov

FBC Dragons

10:1

Branky a nahrávky: 2. Viktor Hladík, 3. Marek Dobrovolný, 4. Albert Hochman, 9. Albert Hochman, 12. Viktor Hladík, 14. Zdeněk Řehoř, 18. Štěpán Novotný, 19. Michal Matýsek, 26. Štěpán Novotný, 45. Albert Hochman - 10. Zdeněk Provazník . Rozhodčí: Martin Kozáček - Ondřej Braha . Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Chmela - Dobrovolný, M. Novotný, Matýsek - Bretfeld, Jedlička, Š. Novotný, Hochman, Řehoř, Hladík.
FBC Dragons: Jelínek - Kašpárek, Flajzarová, Ševčík, Provazník, Ošťádal, Valihrach, Půček, Křivánek, Šefraný, Kašný, Zloch

Do zápasu nastoupili Gepardi jen se třemi zadáky, Dragoni měli za sebou poměrně vyrovnaný, ale náročný, zápas s Hodonínem, a podle toho hra na úvod vypadala. Trošku ospalý úvod ze strany Dragonů potrestali Gepardi hned třemi brankami v průběhu čtyř minut, respektive v rozpětí 80 sekund. Postupně se trefili Viktor Hladík, Marek Dobrovolný a Albert Hochman. Trenérovi Dragonů nezbývalo nic jiného, než si vzít time-out již ve čtvrté minutě. Gepardi od začátku dirigovali hru, drželi se na míčku, rozdávali si přihrávky a nenechávali soupeři prostor. Dragoni naopak úplně vypustili aktivní forčeking, napadali až na polovině hřiště a při zisku míčku hrozili brejky a přečíslení ve třech. To Gepardi eliminovali rychlými návraty. V deváté minutě přidal svůj druhý gól Albert Hochman. Soupeřům se podařilo vstřelit čestný úspěch Provazníkem, ale jinak všechny jeho pokusy končili buď mimo branku nebo v rukách výborného Šimona Chmely, který měl nejvíc práce právě v první třetině. Do jejího konce přidal po brance Viktor Hladík a Zdeněk Řehoř.

Do druhé třetiny šli Gepardi s cílem nezaspat úvod a pokračovat ve své hře, držet se na míčku a nedávat soupeři šanci k aktivní hře. Kluci toto plnili na 110 % a odměnou jim byli branky Štěpána Novotného, který se trefil dvakrát a Michala Matýska. Na přelomu druhé a třetí třetiny měli Gepardi možnost zahrát si i přesilovou hru, ale ta skončila bez brankového úspěchu.

Třetí třetina se hrála více méně z povinnosti. Gepardi stále drželi míček na svých florbalkách, Dragoni se snažili dostupovat ve středním pásmu a párkrát zahrozili brejkem a snahou o přečíslení tří hráčů, ale rychlými návrat si Gepardi hru pohlídali. Desáté branky se dočkali až v poslední minutě zápasu, kdy hattrick zkompletoval Albert Hochman.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Opět jsme podali disciplinovaný výkon. bohužel jsme byli nuceni hrát zápas jen se třemi obránci, ale kluci přesně dodržovali pokyn ohledně hry zezadu, vepředu nám trošku chyběla živost, ale i tak jsme si aktivní hrou na míčku vybudovali hned ze startu dostatečný náskok a zápas dohráli v klidu. Jako velké pozitivum beru zapojení dvou starších žáků, pro které to byla premiéra v kategorii dorostenců. Všem klukům díky za tento dvojzápas a držím jim palce v dalších bojích, dnešní zápasy ukázaly velkou sílu a potenciál tohoto týmu.