25.04.2023

Sladká tečka v podobě hladkého vítězství zpečetila postup do Jihomoravské ligy

Poslední zápas sezóny vyzněl pro Gepardy naprosto jednoznačně. Vítězstvím nad Husovicemi ukončili svoje dvouleté působení v Jihomoravském přeboru a po skvělé sezóně se příští rok představí o soutěž výš - v Jihomoravské lize. Bonusem bylo první vychytané čisté konto v mužích, pod kterým je podepsaný Vilém Zrza
2022-2023 | JM přebor, 19. kolo
22. 4. 2023, 11:15 hod.
SH Morkovice

TJ Sokol Brno - Husovice

10:0

Branky a nahrávky:4. Štěpán Dohnal, 7. Václav Hájek, 9. Daniel Kinc, 18. Václav Hájek, 20. David Dvořák, 21. Vít Štěrba, 24. Ondřej Dohnal, 25. Daniel Kinc, 29. Lukáš Beránek, 38. Vít Štěrba . Rozhodčí: Tomáš Kašík - Zdeněk Dolíhal. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Zrza - Vorba, Martínek, Hrubý, J. Kuchař, Hrubý, Trunda - Š. Dohnal, Beránek, O. Dohnal, Hájek, Dvořák, Kinc, Štěrba, T. Kuchař, M. Kuba.
TJ Sokol Brno - Husovice: Rujbr - Herál, Tománek, Vlasák, Růžička, Herálová, Joch, Partl, Šťastný,

Do druhého sobotního zápasu vstoupili Gepardi mnohem klidněji a koncentrovaněji a už ve čtvrté minutě se dostali do vedení Štěpánem Dohnalem. O tři minuty později přidal druhou branku Václav Hájek a za dvě minuty pojistil vedení Gepardů Daniel Kinc. Gepardi měli po celý zápas utkání pod kontrolou, soupeři nedovolil žádné šance, a pokud se nějaká objevila, zlikvidoval ji jistý Vilém Zrza v brance.

Ve druhé třetině viděli diváci branek pět a všechny do sítě brankáře Husovic. Do střelecké listiny se postupně zapsali Václav Hájek, David Dvořák, Vít Štěrba po individuální akci, Ondřej Dohnal a Daniel Kinc,. Husovice prakticky branku Gepardů neohrozily, hráli silnou pasivní defenzivu, která nabízela spoustu okének a možností pro skórování.

Třetí třetina se prakticky jen dohrávala. Gepardi přidali poslední dvě branky z hole Lukáše Beránka a Vítka Štěrby. Husovičtí ohrozili nejvíc samotného Viléma Zrzu nepříjemným atakem florbalkou do helmy. Pohodové a klidné utkání skončili jednoznačným výsledkem pro Gepardy, kteří se po zápase mohli radovat ze zaslouženého postupu do Jihomoravské ligy.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Proti prvnímu zápasu nebe a dudy. Jsem moc rád, že to tam klukům pořádně napadalo, mohli jsme vyzkoušet hru na tři kompletní lajny, což se nám příští rok bude hodit. Klidný zápas, kdyby takových bylo během sezóny více, vůbec bych se nezlobil. Klukům jsem moc vděčný za jejich práci a přístup. Dneska vyvrcholila sezóna tím nejlepším možným způsobem: postupem, pěknou hrou, nadšením a i výsledek je takovou pěknou tečkou za tím naším případem. Děkuji všem moc, celým Gepardům, fanoušků, trenérům a hráčům za sezónu.