Před skvělou atmosférou, kterou vytvořili v hale na Sportpointu mladí Gepardi, porazil tým mužů lídra tabulky Hornets Brno.
4. 3. 2023, 10:15 hod.
SH Sportpoint

Hornets Brno ZŠ Horní C

10:6

Branky a nahrávky:5. Štěpán Trunda, 8. Ondřej Dohnal, 9. Štěpán Trunda, 26. Lukáš Beránek, 27. Ondřej Dohnal, 30. Lukáš Beránek, 31. Jakub Hladký, 32. Štěpán Trunda, 33. Lukáš Martinek, 36. Ondřej Dohnal - 6. Lukáš Šmarda, 12. Lukáš Šmarda, 13. Lukáš Šmarda, 19. Lukáš Vašínek, 20. Lukáš Vašínek, 32. Martin Kreslík . Rozhodčí:Jan Karafiát - David Lovas . Vyloučení: 0:4. Využití: 3:0. V oslabení:0:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
FBC Gepardi Brno: Zrza - Hrubý, Vorba, Hladký, J.Kuchař, Hájek - Š, Dohnal, Beránek, O. Dohnal, Trunda, Kinc, Martínek, P. Kuba, M. Kuba
Hornets Brno ZŠ Horní C: K. Zelený - Vejmelka, Vašek, Bartoška, Kreslík - Šmarda, Vašínek, Macalík, Dobrovolný, Vašek, Maša, M. Zelený

Od první minuty bylo jasné, že půjde o vyrovnaný a těžký zápas, ve kterém se neočekávala větší branková nadílka. U poslední predikce byl opak pravdou.

Byli to Gepardi, kteří se v páté minutě radovali z první vstřelené branky. Jejím autorem byl Štěpán Trunda po skvělé nahrávce Dana Kince. Radost z vedení však netrvala dlouho, Zkušenost a dlouholetá sehranost na straně Hornetů v podobě Šmardy a Vašínka přinesla po minutě vyrovnání. Gepardům však vrátil v osmé minutě vedení Ondřej Dohnal a přesně o minutu později zvýšil na 3:1 svoji druhou brankou v zápase Štěpán Trunda. Ovšem opět se ukázala zkušenost a vyzrálost Hornetů, kteří ne nadarmo jsou jasným lídrem tabulky. Minutu před koncem Šmarda druhou brankou snížil a vyrovnání z hole stejného hráče přišlo osm sekund před koncem první třetiny. Šest vstřelených branek v první třetině čekal asi málo kdo.

Od druhé třetiny se začalo přitvrzovat a hráči v černožlutých dresech se dvěma brankami Vašínka dostali do dvoubrankového vedení. Pro Gepardy to nebyla dobrá situace. Sice se dostávali do šancí, ale přímé ohrožení branky Hornetů nenastalo, vždy chyběl pověstný krůček v podobě dvou kroků, přesnější střely, tlaku do před brankového prostoru...Aktivní hra Gepardů ale Hornetům dělala problémy, kteří hodně přitvrdili svoji hru, což rozhodčí nenechávali bez povšimnutí a v úvodu dvanácté minuty poslali za katr prvního hráče Hornetů. Přesilovka se Gepardům povedla, kontaktní branku vstřelil minutu před koncem druhé části Lukáš Beránek.

Do třetí třetiny šli Gepardi s jednobrankovým mankem, danými pokyny na změnu hry a s obrovským odhodláním zvrátit zápas ve svůj prospěch. A lepší start, než v podobě vstřelené branky po dvaceti devíti sekundách hry si nemohli přát. Dvojice Ondřej Dohnal a Lukáš Beránek sehráli svoje role parádně a první jmenovaný se zapsal podruhé do střelecké listiny. Začínalo se tedy od znovu. Gepardům vyrovnávací gól přidal na lehkosti, Hornetům naopak nervozitu a podrážděnost. Krátce po vyrovnání přišel zbytečný faul Hornetů oceněný dvěma trestnými minutami a opět skvěle sehraná přesilovka v podání první lajny. Střelec Lukáš Beránek po nahrávce Ondřeje Dohnala poslal Gepardy do opětovného vedení. Minutu na to přišla jedna ze dvou nejkrásnějších branek zápasu. Míček si na vlastní třetině zval Jakub Hladký a po ukázkovém sólu nekompromisně zavěsil - 7:5. O minutu později snížil Kreslík na rozdíl jediné branky, ale Gepardi si vedení nenechali vzít. Na pomezí třicáté druhé a třicáté třetí minuty přišel druhý nejkrásnější moment zápasu a ukázková kombinace celé druhé pětky po ose Hladký, Martínek, Kinc a Trunda. A by to Štěpán Trunda, který stál na konci této skvělé akce a svojí brankou zkompletoval hattrick. A to ještě nebyl ze strany Gepardů zdaleka konec. Ve třicáté třetí minutě se po krásné přihrávce Kuby Hladkého dostal k míčku Lukáš Martínek a přesnou střelou přidal devátý gól Gepardů. Do konce zápasu pak přišlo ještě další vyloučení Hornetů a další využitá přesilovka po souhře Jakub Hladký – Ondřej Dohnal. Po této brance, která padla dvě minuty před koncem zápasu, si berou Horneti Time out. Ve florbalu jsou dvě minuty více než dost a čtyřbrankovou ztrátu lze lehce smazat i za tuto dobu. Ale bohužel sami Horneti se připravují o možnost ke korigování výsledku dalším zbytečným vyloučením. Poslední minuta se již sehrála v klidu, Gepardi si ponechali míček na florbalkách a dovedli zápas do vítězného konce.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Za výhru jsme nesmírně vděční, porazit lídra tabulky, to se nepodaří každý den. Klukům patří obrovský respekt a dík za to, že se nenechali zlomit nepříznivým vývojem a dokázali ve třetí třetině dokonale otočit zápas. Velkou radost mě udělala hra druhé pětice, která předváděla parádní florbal, stejně jako naše jednička. Po krátké přestávce nás dnes čeká ještě jeden zápas, a to bude jiný level. Na závěr chci za všechny kluky strašně moc poděkovat fanouškům, kteří nás přišli podpořit a vytvořili skvělou atmosféru.