18.11.2022

Další výhra mužů, souboj z čela tabulky pro Gepardy

Dalšími zápasy pokračoval o víkendu Jihomoravský přebor mužů. V Rousínově čekali na Gepardy v prvním měření sil Draci ze Židenic.
2022-2023 | JM přebor, 7. kolo
13. 11. 2022, 09:00 hod.

K1 Florbal Židenice B

3:6

Branky a nahrávky: 20. Ondřej Lokos, 24. Simon Nobilis, 33. Jakub Skopal - 4. Ondřej Dohnal, 18. Ondřej Dohnal, 20. Ondřej Dohnal, 26. Václav Hájek, 29. Ondřej Dohnal, 36. Václav Hájek. Rozhodčí:Filip Havlík - Matěj Otáhal . Vyloučení: 1:2 . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5.

Diváci: 5
K1 Florbal Židenice B: Janča - Lokos, Kraus, Zelníček - Malík, Hons, Skopal, Pietropaolo, Vývoda, Nobilis, Brhel.
FBC Gepardi Brno: Vizina - Vorba, Glos, Klosowicz, Poliak - Š. Dohnal, Hájek, O. Dohnal, Trunda, Martínek, M. Kuba, Jurča

Zápas z kategorie těžkých zahájili Gepardi výborně a už při svém druhém střídání dala o sobě vědět nová akvizice Václav Hájek. Ten našel ve čtvrté minutě Ondřeje Dohnala a Gepardi se tak poprvé mohli radovat ze vstřelené branky. Židenice byli houževnatým soupeřem, dvěma napadajícími hráči dokázali udělat Gepardům problémy, ale jistý Jakub Vizina v brance a dobrá poziční hra v obranném pásmu drželi Gepardy nad vodou. Oni sami hrozili velkými šancemi, kdy při chuti byla hlavně první pětice.

Pět minut po zahájení druhé tetiny si dvojice Ondřej Dohnal - Václav Hájek zopakovala úspěšnou spolupráci z první třetiny a poslala Gepardy do dvoubrankového vedení. Za necelé dvě minuty završil hattrick Ondřej Dohnal po skvělém výhozu Jakuba Viziny, který si tak přispal asistenci, a zdálo se být rozhodnuto. Ovšem Židenice nesložili zbraně a po půlminutě snížili na 1:3. Ve 23.minutě si šel odpočinout na trestnou lavici Matěj Vorba za ostřejší souboj u hrazení a pár vteřin na to poslali rozhodčí za katr Davida Poliaka za sekání. Na využití přesilovky stačilo Drakům ze Židenic jen pět sekund a po standardce snížili na rozdíl jediné branky. Drama bylo na světě. Minutu před přestávkou dostali šanci zahrát si přesilovku i Gepardi a rovněž jejich početní výhoda nesla úspěch v podobě vstřelené branky. Na konci akce byl Václav Hájek, který ke dvěma asistencím přidal i střelecký úspěch. Důležitá branka přinesla na florbalky Gepardů klid a pohodu, kterou si přenesli i do třetí části hry.

Třetí třetina přinesla opět vyrovnaný zápas. Gepardi byli aktivnější, Židenice hrozily hlavně rychlými kontry a brejky. Tři minuty po startu hry a bratrské spolupráci rozsvítil pomyslné světlo za brankou Židenic Štěpán Dohnal. Židenice ale stále zápas nevzdávali a bekhendovou střelou snížili v polovině třetí třetiny na rozdíl dvou branek. Gepardům se však díky při chuti hrajícímu Václavu Hájkovi povedlo odskočit opět na tříbrankový rozdíl. Závěrečný tlak Židenic pak přerušil oddechový čas Gepardů, kteří zkonsolidovali síly a dovedli zápas do vítězného konce.

Zbyněk Matýsek (Gepardi):Vítězství se nerodilo úplně lehce. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, což se potvrdilo a myslím, že diváci viděli pěkný florbal z obou stran. Mám radost, že zápas se povedl všem novým tvářím, ať už navrátilcům Davidu Poliakovi, Josefu Klosowiczovi nebo Danu Jurčovi, nebo Vaškovi Hájkovi. Vašek byl vidět ve statistikách, ostatní kluci jistili dobře druhou pětici.