04.05.2022

Bronzová radost: dorostenci vybojovali v lize fantastické třetí místo

Radostná euforie vybuchla ve sportovní hale v Tuřanech po zápase o třetí místo. Gepardí dorostenci vybojovali fantastické třetí místo a zaslouženě získali bronzové medaile a pohár.
2021-2022 | 2.liga JMK, o 3.místo
30. 4. 2022, 13:00 hod.
SH Tuřany

Bulldogs Brno

6:9

Branky a nahrávky: 8. Tomáš Macháček, 9. Jan Baláč, 10. Dennis Boleloucký, 25. Benjamin Buraj, 38. Jakub Továrek, 40. Michal Trnka - 11. Štěpán Novotný, 12. Štěpán Novotný, 17. Vít Štěrba, 20. Tomáš Kuchař, 23. Michal Matýsek, 26. Vít Štěrba, 33. Vít Štěrba, 39. Petr Gajdušek, 43. Štěpán Novotný. Rozhodčí:Filip Gotschim - Dan Lošťák . Vyloučení:1:3 . Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

Diváci: 69
Bulldogs Brno: Suda - Továrek, Boleloucký, Baláč, Hanyk - Poláček, Macháček, Buraj, Veselý, Trnka, Hél, Zhoř
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matula O., Matula F., Matýsek, Gajdůšek - Dohnal, Řehoř, Kuchař, Štěrba, Hochman, Novotný, Trojan, Jedlička

Hned v úvodu se do první šance dostali Gepardi, ale Zdeněk Řehoř měl míček na příliš dlouhou florbalku a brankář Buldoků si přispal první zákrok hned v první půl minutě. Buldoci pak se snažili ohrožovat branku Gepardů za pomocí rychlých a dlouhých přihrávek do rohu a krosových nahrávek do středu, Gepardi hrozili rychlými kombinačními protiútoky. Na první branku nečekal diváci tak dlouho, jako v semifinálovém zápase. V 8. minutě ztrácí Gepardi ve středu hřiště míček a Buldoci využívají nabídnutou šanci přesnou střelou Macháčka. Ještě ve stejné minutě si připisuje Šimon Chmela dva zákroky proti šancím Buldoků a až po druhém z nich se Gepardi na moment osvobozují z tlaku soupeře. Buldoci ovšem jedou na vlně, rychle přenášejí hru do obranného pásma Gepardů a po nahrávce zpoza branky střelou z první zvyšuje na 2:0 Baláč. Následně se dostává k zakončení Štěpán Dohnal, ale jeho bekhendovou střelu z bezprostřední blízkosti brankář Buldoků bez problému chytá, z následné protiakce se dostávají na dvakrát Buldoci do přečíslení a střelou k tyčce je posla do tří brankového vedení Boleloucký. Tři branky během tří minut, s Gepardy to nevypadalo vůbec dobře. Ihned po buly ohrožují Buldoci branku Gepardů v další šanci. Ale po rozehrávce od Šimona Chmely přes Petra Gajdůška a Vítka Štěrbu doputoval míček až ke Štěpánovi Novotnému, který nekompromisní střelou zavěsil za záda brankáře Sudy a snížil stav utkán na 1:3 z pohledu Gepardů. A aby toho nebylo málo, gólová pětiminutovka pokračovala. Po rychlém přelití hry ze strany na stranu posílá přihrávkou po lajně Michal Matýsek míček na Štěpána Novotného, ten protisměrnou kličkou obchází obránce soupeře a střelou ke vzdálenější tyčce snižuje na rozdíl jediné branky. Do konce třetiny je vidět ještě řada šancí, Gepardi se snaží vyrovnat, a naopak Buldoci získat zpět ztracený náskok.

Do druhé třetiny nastupují Gepardi s jasným cílem: co nejdříve srovnat zápas a získat ho na svou stranu. A daří se jim to náramně. Po dvou minutách hry zablokuje obrana šanci soupeře, rychle přenese hru do útočného pásma Buldoků, kde si míček vybojuje Vít Štěrba na pravé straně hřiště, seběhne se sním do lepší střelecké pozice a první ranou vyrovnává na 3:3. Zápas začíná prakticky od nuly. Buldoci se tlačí do obrany Gepardů, ta ale pracuje bezchybně a dokáže naopak zakládat útoky. Jedním z nich byla šance Alberta Hochmana, který střílí těsně vede pravé tyče branky Buldoků. Buldoci i Gepardi předvádí krásný florbal plný šancí. Ve dvacáté minutě vybojuje první pětka Gepardů míček ve středním pásmu a po sérii krátkých přesných přihrávek, kdy celá lajna rozhýbá vše na hřišti včetně brankáře Buldoků, se míček dostává k osamocenému Tomáši Kuchařovi, který bekhendem zasunuje míček do prázdné branky a posílá Gepardy do vedení. To o tři minuty později navyšuje Michal Matýsek, který si po šanci Vítka Štěrby z pozice obránce seběhl do středu hřiště a střelou do horního rohu navýšil vedení Gepardů. Od toho okamžiku se hra začala přiostřovat, přibylo vzájemných a ostrých soubojů u mantinelu. Po jednom z nich si šel odpočinout na trestnou lavici Filip Matula za sekání a Buldoci nabízenou výhodu po minutě zužitkovali. Před tím se Gepardi dostali do dvou šancí ve čtyřech, ale z protiakce se objevil před Šimonem Chmelou na hranici brankoviště osamocený Buraj, který zužitkoval přihrávku od pravého mantinelu. Dvou brankové vedení vrátil Gepardům Vit Štěrba hned v následující minutě hry. Nejprve sám zablokoval střelu Buldoků, vybojoval míček, prošel do útočného pásma a střelou pod víko nedal Sudovi šanci. Pár vteřin na to měli Buldoci možnost hry druhé přesilové hry, dvouminutovým trestem byl potrestán Ondřej Matula po hře rukou. Gepardi oslabení skvěle ubránili a do konce druhé tetiny se skóre již nezměnilo.

Do třetí třetiny vstoupili Gepardi přesilovou hrou, kterou jim nabídli Buldoci po sedmnácti sekundách. Ta zůstala nevyužita, ale branky se přeci jen žluto modří dočkali. Na nahrávku z levého křídla si na středu hřiště počkal Vít Štěrba a střelou z první zavěsil do odkryté branky Buldoků. Jednu z mála šancí na zvrat zápasu dostali ve třicáté sedmé minutě Buldoci nabídnutou přesilovkou. Za nedovolené vrážení šel odpykat dvě minuty Michal Matýsek. A nabízenou přesilovku beze zbytku využili. Střelou od mantinelu jim dal naději Továrek. Ovšem Gepardi neponechali nic náhodě díky Petrovi Gajdůškovi, který získal míček, potáhl si ho k pravému mantinelu a ze střední vzdálenosti překonal brankáře Buldoků po osmé. Buldoci ještě stačili snížit ve čtyřicáté minutě Trnkou, ve zbytku zápasu se snažili dobývat branku Gepardů, ale precizní obranná hra a zeď jménem Šimon Chmela jim nedali šanci. Naopak to byli Gepardi, kteří měli poslední slovo v zápasu. Ve čtyřicáté třetí minutě vybojoval míček u hrazení Michal Matýsek, křížnou přihrávkou našel Štěpána Novotného a ten nekompromisní střelou k zadní tyči přidal devátou branku. Zbytek zápasu Gepardi poctivě ubránili a po zaznění sirény mohla naplno vypuknout radost z vybojovaného třetího místa.

Ondřej Dohnal (trenér): Já mohu jen klukům gratulovat a strašně moc poděkovat. Ty medaile jsou zasloužená odměna za celou sezónu. Jsem na ně neskutečně pyšnej. Další každé slovo by bylo zbytečné, kluci, ještě jednou moc díky!