03.05.2022

Semifinále nabídlo velmi kvalitní florbal, Gepardi budou bojovat o bronz

Sobotní dopoledne se v tuřanské hale uskutečnil turnaj play-off 2.ligy dorostu a tým Gepardů, který po základní části obsadil čtvrté místo, poměřil své síly v prvním semifinálovém zápase s vítězem základní části, týmem Troopers.
2021-2022 | 2.liga JMK, semifinále
30. 4. 2022, 09:00 hod.
SH Tuřany

SK Troopers

3:1

Branky a nahrávky: 20. Filip Ráček, 33. Ondřej Trávníček, 37. Marek Paulík - 36. Zdeněk Řehoř. Rozhodčí: Michal Havelka - Dan Lošťák. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Diváci: 69
SK Troopers: Ursacher - Ráček, Kott, Jedlička, Jirásek, Horáček, Karafiát - Trávníček, Karásek, Umlášek, Jelínek, Paulík, Koutný, Kukačka, Novák
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matula O., Matula F., Gajdůšek, Matýsek - Dohnal, Řehoř, Kuchař, Štěrba, Hochman, Novotný, Trojan, Jedlička

Po slavnostním nástupu se hned o začátku začala odehrávat taktická bitva. Domácí tým Troopers nechtěl ponechat nic náhodě a od začátku se snažil svou aktivní hrou dávat najevo, kdo je tady a pánem a kdo je favoritem tohoto zápasu. A hned v prvních minutách ohrozili branku Šimona Chmely. Gepardi ovšem dokázali ohrozit jejich branku také, využívali hlavně zhuštěného středního pásma a rychlé protiútoky. Šance byli vidět na obou stranách, ale hlavní roli v nich sehrála nepřesná muška střelců a výborní brankáři. Přesto se dá říci, že to byli Troopers, kdo svého protivníka častěji zamkli do obranného pásma.

V prvních třech minutách druhé periody byli Gepardi, kteří se vrhali častěji do útoku, z první branky se ale radovali Troopers, Po přihrávce z pravého křídla soupeře zavěsil za Chmelova záda nikým nepokrytý Ráček. Gepardy ale inkasovaná branka nepoložila, naopak, neustále se snažili dobývat obranné pásmo Troopers. Ale ani soupeř Gepardů se nespokojil s hubeným náskokem a zasypával branku Gepardů řadou nebezpečných pokusů. V cestě jim stál ale nejlepší hráč zápasu Šimon Chmela.

Do třetí třetiny vstoupili razantně Troopers. Zatlačili Gepardy do obranného pásma a ti mohli děkovat jen precizní obraně celé pětky podpořené výborným výkonem strážce své svatyně k tomu, že skóre zelenočerného týmu nenarůstalo rychlým tempem a drželo Gepardy ve hře. Ve 33.minutě slavila totiž úspech ve 33.minutě střela Trávníčka z první a byla to jediný míček, který v divokém začátku skončil v Gepardí síti. O tři minuty později se radovali ze své první trefy také Gepardi. Celá akce začal výhozem Šimona Chmely, pokračovala z pravé strany křížnou přihrávkou Štěpána Dohnala na Toma Kuchaře, který našel před brankou zcela volného Zdeňka Řehoře. Pro něho už nebyl problém překonat gólmana soupeře. Radost z kontaktního gólu však nevydržela dlouho. Po necelé minutě hry vrátil dvoubrankové vedení Trooperům Paulík, který si našel úplně volné místo u levé tyčky Gepardí branky a zasunul odražený míček. Této akci předcházelo několik nebezpečných střel ze strany jeho spoluhráčů. Skóre se do konce zápasu již nezměnilo. Gepardům chyběl větší klid na mušce a více střeleckých pokusů, jedenkrát zachránila brankáře domácích branková konstrukce, Trooperům stál v cestě výtečný Šimon Chmela. Na výsledku nezměnil nic ani krátká závěrečná power-play Gepardů.

Ondřej Dohnal (trenér): Škoda, kluci sehráli výborný zápas. Pro nás je úspěchem už jenom být ve Final Four. Troopers byli lepším týmem, ale myslím, že jsme jim byli zdatným soupeřem. O zápase prakticky rozhodli dvě chybky a skutečnost, že jsme se proti jiným zápasům málo dostávali k zakončení. Skvělý zápas sehrála obrana, obrovsky nás držel ve hře Šimon Chmela. Teď musíme dostat zápas z hlavy a soustředit se na boj o třetí místo.