Starší žáci
05.04.2022

Ligové rozloučení s kvalitním výkonem a povedenou hrou

Zbyněk Matýsek
Také druhý zápas nedělního turnaje Ligy starších žáků ukázal obrovské zlepšení týmu. Proti dalšímu silnému soupeři se Gepardi prezentovali vyspělou hrou a mají do dalších bojů a do příští sezóny na co navazovat.
2021-2022 | JM liga, 24. kolo
3. 4. 2022, 13:40 hod.
SH Tuřany

1.AC Uherský Brod

2:6

Branky a nahrávky: 5. René Trojan, 28. René Trojan - 3. Ivaylo Krastev, 6. Patrik Kouřil, 28. Patrik Gajdoš, 34. Ivaylo Krastev, 34. Filip Vojtek, 35. Filip Kelíšek . Rozhodčí: Jan Ručka - Filip Waldhans . Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Voda - Matýsek, Novotný, Zderčík, Boudný - Bretfeld, Trojan, Podolský - Pilát, Robek, Lojek - Bartoš, Dvořák, Pavlík.
1.AC Uherský Brod: Daněk (34. Strážnický) - Obadal, Staš, Krastev, Gajdoš - Legát, Vojtek, Šimek, Sedláček, Dostálek, Kelíšek, Kouřil, Hruboš, Ulčík, Surý, Dubrava

I ve druhém nedělním zápase nebyli Gepardi favoritem. Přesto začalo utkání vyrovnanou hrou. Ve třetí minutě se soupeři povedlo vyvézt míček za branku Gepardů, najít na ose hřiště naprosto volného hráče a ten přesnou střelou poslal Uherský Brod do vedení. Vyrovnání přišlo v páté minutě po standardce z levého útočného roku Gepardů. Přihrávka na "kruhy" našla Michala Matýska a ten střílenou nahrávkou vybídl ke skórování Reného Trojana. Vyrovnaný stav zápasu vydržel zhruba minutu. Za záda jinak výborně chytajícího Dana Vody se míček došoural po strkanici na hraně brankoviště a rozhodčí viděl, jak překročil brankovou čáru. Hra pak byla velmi vyrovnaná, Gepardi se snažili dobýt branku soupeře, ale tentokrát jim střelecká muška selhávala.

Obdobný byl obraz hry ve druhé třetině. Žádné mužstvo nechtělo udělat větší chybu, hrála se spíše urputná obranná hra se zajištěným středním pásmem. Za zmínku stojí přesilovka Uherského Brodu. Při vyloučení Trojana sehráli Gepardi skvělé oslabení a celá obranná čtveřice odvedla pozorný a koncentrovaný výkon.

Třetí třetina pokračovala v tempu, které nastavila třetina druhá. Brodští se více osmělovali a odměnou jim byla třetí branka, která byla téměř jako přes kopírák. Z pravého obranného roku nahrávka na osu a střela pod víko. Gepardi však nic nezabalili a na rozdíl jediné branky snížil výborně hrající René Trojan. Ihned po bully vystihl nahrávku mezi obránci soupeře, sebral míček a brankář Brodu neměl šanci. Definitivní zlom přišel ve 34.minutě. Po střele do šibenice z půlky hřiště a nahozením na branku z pravé strany se dostal Uherský Brod do tříbrankového vedení. Trenéři Gepardů reagovali oddechovým časem a po poradě celého týmu se rozhodli jít do rizika hry v šesti. Po několika šancích však došlo ke ztrátě míčku po rozehrávce v útočeném pásmu a nahozený míček doputoval do opuštěné branky Gepardů.

Zbyněk Matýsek Za oba dnešní zápasy nelze klukům vytknout, kromě pár drobných chybiček, nic. Škoda, že nám to při střelách nelepilo, ale proti silným soupeřům kluci ukázali obrovský progres za tuto sezónu. Pokud si přeneseme tuto hru na turnaje do Prahy, Ostravy a Brna a pokud ještě dopilujeme určité věci, má tento tým potenciál zlomit prokletí a poprat se o pěkný výsledek. A když ne letos, určitě příští rok v nové Ligové sezóně.