Odveta s Otrokovicemi přinesla vyrovnanou hru

Proti favoritovi se Gepardi prezentovali disciplinovaným výkonem a ukázali proti začátku sezóny obrovský posun.
3. 4. 2022, 10:10 hod.
SH Tuřany

Panthers Otrokovice

7:3

Branky a nahrávky: 6. Vojtěch Čambala, 10. Adam Hittl, 14. Adam Hittl, 14. Ondřej Medek, 18. Josef Novák, 20. Michal Odstrčil, 23. Josef Novák - 2. Patrik Pavlík, 13. Tomáš Robek, 29. René Trojan . Rozhodčí:Jakub Kulhánek - Dominik Papp . Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení:0:0 .
Panthers Otrokovice: Nikfeld - Tomeček, Kotačka, Popelka, Záhorec, Kůra, Medek, Čambala, Fojtík, Bořuta, Mrkvica, Hittl, Pernička, Odstrčil, Bobák, Zelík, Novák
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matýsek, Novotný, Zderčík, Boudný - Bretfeld, Trojan, Podolský - Pilát, Robek, Lojek - Bartoš, Dvořák, Pavlík.

Proti jasnému favoritovi nastoupili Gepardi s respektem, ale ne ustrašeně. Výsledek minulého vzájemného měření sil (1:19) nechali daleko za sebou.

Hned od začátku se ukázalo, že se nebude hrát hurá florbal, ale jednalo se o střet dvou systémů. Gepardi důsledně dodržovali rozestavení a odměnou jim bylo brzké vedení po brance Patrika Pavlíka. Otrokovice byly očividně překvapené, snažily se zápas vyrovnat, ale naráželi na pevnou zeď na obranné třetině Gepardů. Až v páté minutě se podařilo Panterům vymíchat míček ze skrumáže na hraně velkého brankoviště a vyrovnat. Do vedení se dostal favorit zápasu o pár minut později, když využil odraženého míčku od zadního mantinelu a jeho dorážku k opačné tyčce.

Chleba se lámal ve druhé půli. Nejprve vyrovnal Tomáš Robek po rozehrávce Štěpána Zderčíka uklizením míčku do branky Otrokovic, bohužel soupeři otočili skóre během jedenácti vteřin přesně umístěnou střelou do šibenice. O minutu později navýšili Otrokovice stav utkání obdobou své druhé branky (odraz od zadního mantinelu), Minutu na to hráli Otrokovice přesilovou hru a byť čtveřice Gepardů bránila srdnatě, páté brance nezabránila. Následoval další, poněkud sporný gól, kterému předcházela hra na zemi, střídačka modro žlutých reklamovala také hru ve výskoku, ale na protesty nebyl brán zřetel. Gepardům pak odešla hlava a klakson ukončil druhou třetinu za stavu 7:2.

Debakl se ale nekonal. Třetí třetinu nastoupili Gepardi z první třetiny. Perfektně bránili, drželi systém a nenechali Panterům prostor ke skórování. Naopak René Trojan snížil na rozdíl čtyř branek. Otrokovice se ve třetí třetině do střelecké listiny vůbec nezapsali, Gepardi naopak skvělým výkonem vyrovnali hru, žel brankové skóre se již nezměnilo.

Zbyněk Matýsek (trenér): Ze zápasu jsem měl celkem obavy, s Otrokovicemi jsme se potkali v úvodu sezóny a nebylo to vůbec dobré. Naštěstí nastoupil proti Panterům úplně jiný tým, který byl vytrénovaný, dodržoval systém a předvedl, hlavně v první a třetí tetině, super florbal. Škoda druhé třetiny, kdy nám odešla hlava, ale i tak musím utkání hodnotit velmi pozitivně, z naší strany byl vidět velký posun ve všech směrech proti začátku sezóny.