Starší žáci
22.03.2022

O vítězi rozhodovaly nájezdy, Gepardi stáhli dvoubrankovou ztrátu

Zbyněk Matýsek
Až samostatné nájezdy rozhodovali o vítězství v zápase se Židenicemi. Gepardi podali disciplinovaný výkon, který je velkým příslibem do dalších zápasů.
2021-2022 | JM liga, 22. kolo
20. 3. 2022, 11:20 hod.
SH Měnín

K1 Florbal Židenice

3:4p

Branky a nahrávky: 22. Filip Matula, 30. Filip Matula, 31. Adam Podolský - 5. Lukáš Ulbrich, 26. Petr Svoboda, 29. Ondřej Loudil, N Ivan Drtil . Rozhodčí: Dominik Papp - Pavel Brückner. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 15.
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matýsek, Novotný, Boudný, Rolínek, Veleba, Robek - Bretfeld, Matula, Podolský, Pilát, Trojan, Lojek, Zderčík, Bartoš, Pavlík.
K1 Florbal Židenice: Starý - Novák, Válek, Ondráček, Klvač, Žampachová, Čech, Vaněrek, Ulbrich, Drtil, Loudil, Kocmánek, Svoboda

Opatrný začátek a hodně vyrovnaná hra. Tak by se dal charakterizovat celý zápas proti Židenicím. Celek s drakem ve znaku šel sice do vedení, ale hra byla velmi vyrovnaná a žádný celek si nevytvářel trvalejší převahu.

Gepardi se srovnání dočkali ve druhé třetině těsně před závěrem. Hra byla opravdu velmi vyrovnaná, vynikali oba brankáři a srovnání vzešlo z akce rozehrávané až z vlastního obranného pásma, Filip Matula pak nadvakrát překonal skvělého brankáře Židenic

Ty nenechaly ve třetí třetině nic náhodě Od začátku bojovali o výhru, neboť cítili, že kdo vstřelí první branku, bude to jeho vítězná. Ve druhé třetině se potvrdilo nepsané pravidlo nedáš - dostaneš a Židenice šli do vedení po nedostatečné obranné práci Gepardů v brankovišti.A když šli po třech minutách do dvoubrankového vedení, zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto. Naštěstí pro Gepardy začala úřadovat jejich první lajna. Od vlastní branky vyvezl míček Michal Matýsek, jeho nahození neměl brankář Židenic pod kontrolou a tak Filip Matula mohl pohodlně jen zasunout za záda rozhozeného brankáře. A hned o minutu později po krásném zavezení míčku a narážečce s Fildou Matulou si přispal po přesné střele Adam Podolský vyrovnávací branku. Zbytek zápasu už byl čekáním na chybu, oba týmy hráli velmi pozornou obranu a o bonusovém bodu rozhodovali samostatné nájezdy.V nich byli úspěšnější Židenice.

Zbyněk Matýsek (trenér): Kluci podali soustředěný výkon, škoda dvou chybiček, které soupeř potrestal a škoda "vachrlaté" koncovky. Ale za výkon si zaslouží uznání, předvedli hru, kterou po nich vyžadujeme a kterou trénujeme prakticky celou sezónu. Pokud si tento výkon přeneseme do posledního ligového turnaje, do tří velkých turnajů v květnu a červnu a pokud na něj dokážeme navázat v příští sezóně, bude to ten nejlepší výsledek této sezóny.