Starší žáci
11.11.2021

V oslabené sestavě hrajeme proti Troopers se ctí

Zbyněk Matýsek
Marodka opět zasáhla do sestavy starších žáků na sobotním turnaji v Tuřanech. Kluci ale ukazují zlepšení a podali nejlepší výkon v probíhající sezóně.
2021-2022 | JM liga, 7. kolo
6. 11. 2021, 09:00 hod.
Sportovní hala Tuřany

SK Troopers

4:11

Branky a nahrávky: 2. Jan Bretfeld, 7. Jan Bretfeld, 17. René Trojan, 26. Adam Podolský - 3. Jakub Kott, 5. Lukáš Trnečka, 8. Vojtěch Horák, 9. Matouš Novák, 10. Jakub Kott, 23. Lukáš Trnečka, 25. Matouš Novák, 27. Matouš Novák, 32. Matouš Novák, 36. Matouš Novák, 36. Vojtěch Horák. Rozhodčí: Martin Kohoutek - Šimon Staněk. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Voda - Matula, Veleba, Robek, Š.Podolský - Bretfeld, Trojan, Matýsek - Bartoš, A.Podolský, Pavlík
SK Troopers: Šťastný - Poláček, Kašpárek, Zahradník, Gabrhelová, Žáková, Marcinčák, Trnečka, Novák, Slivko, Mičulka, Tretera, Měrka, Kott, Zeman, Horák

Do prvního zápasu jsme nastoupili s respektem, ale odhodláním poprat se o co nejlepší výsledek a předvést co nejlepší výkon. A již ve druhé minutě jsme se dostali do vedení. Troopers sice po půl minutě díky naší nekoncentrovanosti srovnali, ale my jsme předváděli slušný výkon, drželi se dohodnuté taktiky a dělali soupeřům problémy se zahuštěnou obranou. Ta byla sice v páté minutě překonaná, ale naši kluci reagovali vcelku brzkým srovnáním skóre. Bohužel opět po bully inkasujeme do půl minuty, Troopers přidávají ještě dvě branky, ale nic nebalíme a jdeme do druhé třetiny se stejným odhodláním jako od začátku zápasu.

Druhou třetinu hrajeme asi náš nejlepší florbal v sezóně, držíme pozice, dokážeme eliminovat šance soupeřů a tlačíme se do šancí. Odměnou je vyrovnaný stav druhé třetiny (1:1) a stejný brankový rozdíl, který držíme.

Začátek třetí třetiny inkasujeme hned po bully, risk, se kterým jsme chtěli zahájit třetí třetinu nám nevyšel, naopak svůj signál sehrál soupeř perfektně. Nic nebalíme, opět snižujeme, ale pak už se do čistých brankových příležitostí dostává soupeř, brankář Troopers svůj tým drží, doslova zavřel branku, ale náš výkon nejde dolů, snažíme se stále hrát svoji hru. Vítr z plachet nám vzalo zbytečné vyloučení, ale oslabení hrajeme velmi disciplinovaně a soupeři se daří skórovat až po vypršení trestu. Bereme si oddechový čas, přeci jen rozdíl hry na dvě naše lajny proti třem soupeřovým cítit je, poslední dvě minuty jsou však ve znamení Troopers.

Zbyněk Matýsek (trenér): Kluky musím pochválit, ve značně okleštěné sestavě (dva dny před zápasem nám kvůli zdravotním trampotám odpadli čtyři hráči) jsme podali velmi slušný výkon, jsem rád, že jsme dokázali i střílet branky. Myslím, že hra byla vyrovnanější než ukazuje výsledek zápasu.