Starší žáci
30.11.2021

Konečně vítězství u starších žáků

Zbyněk Matýsek
Vytoužené výhry se dočkal tým starších žáků ve svém druhém vystoupení v Třebíči. Pochvalu zaslouží celý tým bez výjimek.
2021-2022 | JM liga, 10. kolo
27. 11. 2021, 13:40 hod.
SH ZŠ Horka-Domky Třebíč

K1 Florbal Židenice

6:4

Branky a nahrávky: 1. Michal Matýsek, 4. Adam Podolský, 5. Jan Bretfeld, 12. Michal Matýsek, 19. Michal Matýsek, 36. Jan Bretfeld - 1. Filip Novák, 8. Petr Svoboda, 34. Sebastien Čech, 36. Sebastien Čech. Rozhodčí: Petr Kos - Jiří Procházka. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Robek - Matula, Veleba, Rolinek - Bretfeld, Matýsek (C), Lojek, Bartoš, Podolský, Dvořák
K1 Florbal Židenice: Starý - Kocmánek, Novák, Válek, Hauke, Klvač, Kostka, Čech, Ulbrich, Komárek, Mezera, Hanák, Svoboda

Do utkání jsme vstoupil aktivně a v necelé půlminutě se radovali z vedení. Soupeř jen chvíli po té vyrovnal za pomoci našeho obránce, který si nešťastně skopl míček do branky. Nevadí, jsme nažhavení a hrajeme dál s hlavami nahoře. V průběhu necelých tří dalších minut odskakujeme až na dvoubrankové vedení. Soupeř sice opět kontruje, ale my hrajeme úplně jinak než při posledním vzájemném měření sil, z kluků sálá chuť protrhnout smolíka, který se na nás od září přilepil a rveme se o vítězství. A jdeme tomu naproti v poslední minutě první třetiny čtvrtou brankou.

Druhá třetina už je z pohledu branek klidnější, padá jen jediná a to do branky Židenic. Do šancí se dostávají oba celky, ale hlavní role patří brankářům.

Třetí třetina přináší stejný obraz hry. Židenice tři minuty před koncem snižují na dvoubrankový rozdíl ,ale v poslední minutě dáváme šestou branku krásnou střelou ze střední vzdálenosti. Na našem vítězství nemění nic ani míček,který se sekundu před koncem hry kutálel podél brankové čáry.

Zbyněk Matýsek (trenér): Mám za kluky obrovskou radost. Sice jsme měli trošku obavy, zda na nich nezůstanou stopy po prvním zápase, ale do utkání vstoupili správně nažhavení, po celou dobu drželi pokyny a šli si za první výhrou v soutěži. Nás teď čeká těžký úkol, musíme potvrdit, že se nejednalo o náhodu a podávat podobné a možná i lepší výkony na hřišti i nadále. Na to, že nás bylo devět do pole, to bylo odmakané a krásně sehrané. Musím vyzdvihnout oba zaskakující brankáře, Tomové Dvořák i Robek nás v těžkých chvílích podrželi. Takže díky kluci a díky celému týmu.