Starší žáci
15.12.2021

Konfrontace s favoritem přinesla pěkný florbal

Zbyněk Matýsek
Poslední zápasy čekaly rovněž na naše starší žáky. V Třebíči poměřili svoje síly se silnými soupeři, po domácích Snipers přišel na řadu silný Očov Hodonín.
2021-2022 | JM liga, 12. kolo
11. 12. 2021, 11:20 hod.
SH ZŠ Horka-Domky Třebíč

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín Red

12:4

Branky a nahrávky: 1. David Sládek, 2. Pavel Míka, 3. David Sládek, 3. Pavel Labaj, 8. Mikuláš Belžík, 13. Mikuláš Belžík, 24. Pavel Labaj, 24. Mikuláš Belžík, 26. David Sládek, 27. Pavel Labaj, 28. Mikuláš Belžík, 33. Pavel Míka - 4. Jan Bretfeld, 5. Michal Matýsek, 6. Vladimír Pilát, 28. Vojtěch Lojek. Rozhodčí: Jan Pacal - Petr Kos. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
ŠSK ZŠ Očovská Hodonín Red: Polák - Beneš, Šimko, Hojsák, Čejka - Jež, Labaj, Bolom, Míka, Král, Sládek, Belžík
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matula, Rolinek, Veleba, Novotný, Zderčík - Pilát, Matýsek, Eleder, Bretfeld, Podolský, Lojek, Bartoš, Trojan, Dvořák

Očov Hodonín hrál ještě nedávno první koš a Gepardi věděli, že je čeká asi nejtěžší soupeř, na kterého letos narazí. A úvod zápasu tomu napovídal. Na časomíře svítil čas 2:48 a stav utkání byl již 0:4. Přesto z kluků bylo cítit odhodlání a chuť poprat se o výsledek. O minutu později srovnal po geniální nahrávce Fildy Matuly Honza Bretfeld, za dvě minuty zkorigoval stav zápasu Michal Matýsek, který proměnil nařízené trestné střílení a za další minutu snížil na rozdíl jediné branky povedenou střelou Vláďa Pilát. Pro Očov byl tento vývoj asi překvapující, protože najednou ho bylo opět plné hřiště. Do konce třetiny se měnilo skóre už jen jednou, bohužel na straně Očova.

Druhou třetinu načali vstřelenou brankou Očovští. Pak se ale po deset minut odehrávala tvrdá bitva o každý centimetr hřiště. Očov měl více ze hry, Gepardi se prezentovali těsnou a urputnou obranou, ale dostávali se i do slibných šancí. Několikrát všem v hale zazvonilo v uších po nastřelených tyčkách. Až v poslední minutě druhé třetiny se podařilo Hodonínu přidat další branku. Ihned po buly se dostal do brejku Michal Matýsek, po zákroku soupeře bylo opět nařízeno trestné střílení. Tentokrát se ale exekutor nájezdu neradoval. Sám faulovaný hráč se postavil k nájezdu čelem, v poslední chvíli mu ale míček sjel z čepele. Patnáct sekund po neproměněném nájezdu se ale Očov opět prosadil ukázkovou šibenicí.

O výsledku bylo prakticky rozhodnuto, ale Gepardi předvedli ve třetí třetině sympatický výkon, znepříjemňovali Očovu život, ti ale využívali svých zkušeností a střelecké pohotovosti čtyřmi dalšími vstřelenými brankami. Za Gepardy uzavřel střeleckou listinu ten, který ji toho dne načal, Vojta Lojek.

Zbyněk Matýsek (trenér): Věděli jsme, že nás čeká strašně těžký soupeř a upřímně, já jsem měl z toho zápasu velké obavy. Kluci však k němu přistoupili zodpovědně a myslím, že minimálně v první třetině jsme Očov překvapili odhodláním a téměř, téměř srovnáním skóre. Druhá třetina nepřinesla příliš líbivý florbal, byla v něm hlavně bojovnost a urputnost, ale očividně to soupeři nesvědčilo. Až ve třetí třetině využil svoje zkušenosti a rychlost. Přesto si myslím, že můžeme odcházet se vztyčenou hlavou. Upřímně jsem přesvědčen, že jsme udělali za tři měsíce obrovské penzum práce, nechci ani předjímat, jak by vypadal výsledek a hra proti touto soupeři začátkem října.