26. 9. 2021, 13:30 hod.
Sportovní hala Tuřany

Hornets Brno ZŠ Horní

13:2

Branky a nahrávky: 3. Vít Štěrba, 6. Michal Matýsek, 11. Zdeněk Řehoř, 13. Štěpán Novotný, 15. Štěpán Novotný, 21. Tomáš Hrstka, 22. Zdeněk Řehoř, 24. Tomáš Hrstka, 30. Štěpán Novotný, 32. Zdeněk Řehoř, 36. Štěpán Dohnal, 44. Tadeáš Bednář, 44. Vít Štěrba - 38. Lukáš Varo, 43. Martin Hlaváč. Rozhodčí: Vojtěch Cigl - Filip Havlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Chmela - Dohnal, Bednář, Matýsek - Hochman, Řehoř, Novotný, Štěrba, Hrstka
Hornets Brno ZŠ Horní: Doubek - Horák, Čermák, Hlaváč, Neterder, Kratochvíl, Flídr, Navrátil, Valo, Dostál, Dřínovský
Do zápasu šli Gepardi se stejnou taktikou, která jim přinesla ovoce už v prvním zápase. Na klucích bylo vidět, jak je výhra nad Aligátory nakopla, začali si ještě více věřit a už ve třetí minutě šli do vedení. Výkon a sebevědomí postupně stoupaly a do první přestávky přidali ještě další čtyři branky. Upřímně, asi to nikdo nečekal.

I druhá třetině se nesla ve znamení herní převahy Gepardů. Soupeř hrozil ojediněle, obrana šlapala a případné šance soupeře likvidoval Šimon Chmela. Gepardi vyjádřili svou převahou dalšími brankami a po druhé třetině svítilo na ukazateli skóre 9:0.

Třetí třetina se nesla v obdobném duchu, kluci špičkově bránili a vstřelili dvě branky. Soupeř ale nepřestával hrát, Horneti stále hráli aktivně, nepůsobili odevzdaným dojmem a odměnou za jejich snahu byly dvě vstřelené branky. Na to domácí střídačka reagovala oddechovým časem, který přinesl až nečekané ovoce v podobě dvou vstřelených branek v posledních dvou minutách hry.
Zbyněk Matýsek (trenér): Co říci k výkonu, myslím, že můžeme kluky jen pochválit a poděkovat jim za skvělé dva zápasy, upřímně jsme to opravdu nečekali, hlavní cíl bylo v té okleštěné sestavě „přežít“. Ještě jednou děkuju moc realizačnímu týmu dorostů a celému týmu, od obou brankářů přes tři obránce po pět útočníků, byla to paráda. Klukům přeji úspěšnou sezónu, za tuto neděli si ji zaslouží.